Сьогодні у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти стартували курси української мови для вимушено переміщених осіб, які зараз перебувають на Рівненщині. Курси проходитимуть на базі закладу, а до викладання долучатимуться фахівці-філологи та письменники.
Організатори занять прагнуть, аби слухачі почувалися у ході навчання максимально комфортно. Відтак заняття проходитимуть у зручний для них час, двічі чи тричі на тиждень. Якщо брати участь у навчанні виявить бажання багато людей, їх розділять на дві підгрупи.
Ініціатори курсу довгий час роздумували про те, яким має бути правильне визначення для цих навчань. Врешті назвали цей процес «впущення мови у серце».
– У ході занять ми не маємо наміру практикувати уроки мови у формальному розумінні. Важливо, щоб слухачі зуміли відчути серцем красу та пісенність нашої рідної мови, – зазначила очільниця Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній.
Люди, які тимчасово проживають на Рівненщині, з охотою відгукнулися на пропозицію вдосконалити свою українську. До слова, чимало з них непогано розмовляють рідною мовою.
– Дуже хочу навчитися української мови, бо вона мені дуже подобається. Я її добре розумію, бо завжди дуже подобалося читати книги українською, – каже Олена Бірюкова з Маріуполя, яка перебуває на Рівненщині з 22 березня.
До першого заняття долучилися й письменники-волонтери з Рівненщини, яких аудиторії представила керівник КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Ірина Баковецька. Адже Рівненська організація Національної спілки письменників України є співорганізатором курсів.
Привітав слухачів курсів і голова обласної ради Сергій Кондрачук.
– За останні сотні років українську мову забороняли, скасовували, ліквідовували, утискали десятки разів. Робили це офіційно – актами, указами, законами, циркулярами. Якщо мова не має значення, то чому ворог завжди діяв саме так? Чому зараз, заходячи на українські землі, загарбник насамперед змінює українські вивіски з назвами вулиць, намагається розпочати навчання у школах за своєю освітньою програмою – зрозуміло, якою мовою. Бо мова – це потужна зброя. А тому закликаю усіх наших шановних гостей з інших регіонів не соромитися говорити українською навіть у тому випадку, якщо у них це поки що виходить не надто вправно. Ваші спроби говорити українською – не смішні, вони прекрасні! – зазначив голова обласної ради.