Завдяки картуванню психологічних послуг на Рівненщині визначені наявні сервіси та прогалини. Відтак, сьогодні усі 64 громади Рівненської області надають послуги психосоціальної підтримки своїм мешканцям.
Картування психологічних послуг на Рівненщині допомагає визначити наявні сервіси. Це всі 100% закладів освіти, 43,7% закладів охорони здоров’я, 14% закладів сфери соцзахисту та 68,7% громадських організацій, які здійснюють свою діяльність на території області.
Про це повідомляє Рівненська ОВА.
Немає людини, яку би не зачепила війна. Кожному без винятку вона залишає свої рани – видимі і невидимі. Про проблеми, спричинені російською агресією, йшлося під час форуму «Психосоціальна підтримка в Україні».
Участь у заході взяли представники різних рівнів держвлади – перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, голова обласної ради Андрій Карауш та голови тергромад, представники місцевого самоврядування, організацій, закладів і установ медичної та соціальної сфери Рівненської області, а також експертного середовища та міжнародних організацій.
Рівненщина долучилась до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Рівненщина активно долучилась до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка є ініціативою першої леді Олени Зеленської. Так, в області вже працює 4 районні Центри психосоціальної підтримки. У них надають послуги із діагностики, терапії, а також проводять групові та індивідуальні консультації. Центри створені в межах польського проєкту PRO_MentalHealth, який реалізував Фонд міжнародної солідарності у партнерстві з Банком крайового господарства.
На форумі обговорили потребу розширення такої допомоги населенню. Також експерти зазначили, що Рівненщину беруть у приклад інші області України щодо питання ментального здоров’я.
«Центри психосоціальної підтримки дійсно є прикладом того, що можна транслювати на всю територію нашої держави. Але насамперед нас цікавить Рівненщина. Наша область є тією територією, де всі ініціативи втілюються практично, якісно і відповідально. Сьогодні ми розуміємо, що таке ментальне здоров’я в Україні і чому проєкт Олени Зеленської активно реалізується в державі. Люди, які потребують таких послуг, зазвичай живуть на віддалених територіях, де нема усіх потрібних послуг», – розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Під час обговорення проблематики ментального здоров’я окремо виділили критичну потребу у психосоціальній підтримці людей, які постраждали від війни, та створення таких послуг у громадах області, навіть у найвіддаленіших.
Послуги з ментального здоров’я передбачені для всього населення. Звичайно, у період повномасштабного вторгнення найбільшої уваги потребують ті хто: втратив близьких, пережив полон, зазнав насильства, бачив смерть, був на передовій, жив в окупації, чекає рідних з фронту, евакуювався разом з дітьми у безпечне місце.
Проте не менше уваги потребують люди старшого віку, ВПО, діти та підлітки і, звісно, ветерани.
«Ворог атакує нас не тільки на полі бойових дій — він атакує нашу психіку, наші емоції та нашу стійкість. Відповідно, ми повинні мати відповідь та можливість реагувати на всі ті виклики, з якими ми зустрічаємося. Тому комплексна послуга психосоціальної підтримки є справді унікальною й новою послугою для України, а також дуже потрібною», – зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович під час підключення онлайн.
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Хірургічний корпус на Рівненщини стане зразком для всієї УкраїниВідбулася презентація ескізного проєкту нового хірургічного корпусу Сарненської райлікарні.