В Міжнародний день захисту дітей в приміщені Рівненської обласної наукової бібліотеки відбулася візуальна презентація інформаційно-освітнього проєкту «Пам’ятки моєї родини». Цього ж дня відбулося нагородження учасників та номінантів призами.
За словами керівника проєкту доктора соціологічних наук, професорки кафедри політичних наук Олесі Миколаївни Кириленко, за мету організатори ставили сформувати у дітей та молоді культуру сімейних відносин на основі цінностей гуманізму і збереження культурної спадщини.
Загалом оргкомітет отримав більше трьох сотень заявок і презентацій від школярів Рівненської області, серед яких пам’ятки «фотографії з історії родини», «предмети / матеріальні артефакти», «нагороди члена родини», «документи з історії родини» та інші форми пам’яток.
І хоча проєкт передбачав участь учнів 7-11 класів, чимало робіт надійшло і від молодших школярів. Тому організатори вирішили відзначити нагородами і наймолодших учасників – номінанти отримали флеш накопичувачі. Що ж до переможців проекту, то вони отримали грамоти та Універсальні мобільні батареї (Powerbank).
Проєкт, який проходив в 4 етапи, реалізували факультет історії, політології та міжнародних відносин та психолого-природничий факультет РДГУ спільно з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, за підтримки Рівненської обласної ради, Управління освіти і науки Рівненської ОДА, Рівненського обласного краєзнавчого музею, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та громадських організацій «Мнемоніка» та «Сталий розвиток – майбутнє».
Організатори сподіваються, що «Пам’ятки моєї родини» стануть щорічним та вже наступного року зацікавить ще більше учасників.
Номінантами проєкту «Пам’ятки моєї родини – 2021» стали:
- Діана Вежичанін – Родинне дерево, яке починається з прадідуся Кулакевич Семена Даниловича 1881 р. н.
- Ірина Воробей – Рушник прабабусі Косинець Пелагеї Феофанівни 1920-х років.
- Анастасія Конончук – Нагорода прабабусі Ладиш Надії Василівни 1970 р.
- Владислав Миронюк – Нагороди та фото прадіда Миронюка Петра Левковича, учасника ІІ Світової війни.
- Якута Марія – Фото учнів Нараївської школи разом з прабабусею Баранець Євгенією 1936 р.
- Антон Янковський – Праска прабабусі Твердої Параскеви 1922 року.
- Ірина Дудчік – Церковний служебник 1881 р. , Церковний служебник 1913 р. видання.
- Тарас Ковальчук – Фото прадідусів, прабабулі, дідусів та бабуль 1914-1971 рр.
- Крістіна Носаль – Фото прапрадідуся М.Носаля, прадідуся І.Носаля Книжки Михайла, Івана Носалів
- Савчук Аліна – Фото прадідуся та прабабусі. Срібна ложечка – подарунок прадідусеві від Миколи ІІ та його сина Олексія в 1915 році.
- Діана Тихончук – Історія «Нескорений долею» та фото рідного дядька Усача Андрій Олександрович, героя АТО.
- Станіслав Франко – Свідоцтво та похвальний лист про успішне проходження однокласної церковно-приходської школи 1912 року та фото прадідуся Франко Арсенія.
Номінанти «Наймолодші учасники проєкту»:
- Кирил Шупрудько (1 клас) – Колекція монет різних країн(біля 400 одиниць).
- Тіна Наумович (1 клас) – Карта та документ про землю прапрадідуся Балановича Омельяна Івановича, 1911 рік, Рівненська область.
- Кіра Кожемякіна (2 клас) – Фото родини Гордієнко 1929 р.
- Черкас Назар (3 клас) – Шабля прапрадідуся Черкаса Степана Денисовича (по батьковій лінії) 1880 р.
Приз від керівника проєкту Олесі Кириленко:
- Шершун Олександр (5 клас) – Фото прадідуся Павло Андрійович Бондаренко, учасника зустрічі радянських та американських воїнів на р. Ельба у квітні 1945 року під час Другої світової війни.