Міжмуніципальне співробітництво є однією із форм взаємодії між громадами. На Рівненщині укладено 23 договори, реалізація яких приносить спільну користь і була б недосяжна у випадку ізольованої діяльності.
Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.
Як розповів директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк, органи місцевого самоврядування на договірній основі об’єднують свої ресурси та зусилля для вирішення загальних питань.
«Співробітництво дає можливість об’єднати управлінські і фінансові, майнові ресурси, щоб втілити ті проекти, які одній громаді не під силу. Серед найбільш успішних проєктів, які реалізувалися у 2020 році на Рівненщині – співробітництво у сфері вивезення сміття, житлово-комунального господарства, діяльності пожежних дружин», – зазначив Костянтин Мокляк.
Так, торік Демидівська селищна, Бокіймівська, Боремельська, Вовковиївська громади об’єднували свої зусилля у справі поводження із твердими побутовими відходами.
Білокриницька, Привільненська, Бугринська, Миляцька, Смизька, Боремельська та Немовицька громади були учасниками проєкту «Безпековий простір», що втілювався у 2020 році в рамках щорічного обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад щодо забезпечення діяльності добровільних пожежних дружин на територіях.
Радивилівською міською та Крупецькою сільською радами реалізувалося спільне утримання підприємств, установ, організацій комунальної форми власності тощо.
На сьогодні Мінрегіон ініціював удосконалення співробітництва територіальних громад. Проєкт відповідних законодавчих змін міністерство оприлюднило для громадського обговорення.
Міністерство пропонує запровадити процедуру приєднання територіальних громад до вже діючого співробітництва за спрощеною процедурою – уклавши додаткову угоду про приєднання до співробітництва. Також законодавчі зміни нададуть можливість залучати стороною договору про співробітництво районну раду.
Проектні норми визначають можливість укладання змішаного договору про співробітництво, в якому можуть міститися елементи різних форм договорів про співробітництво.
Крім того, комісії з підготовки проєкту договору про співробітництво, а також громадські обговорення щодо організації співробітництва зможуть відбуватися у дистанційній формі, враховуючи період карантину.
Ознайомитися з проєктом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад» можна за посиланням.