У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, в рамках атестації педагогічних працівників,тривають відкриті уроки. Педагоги діляться досвідом, демонструють цікаві форми і методи комунікацій із безробітними, використовуючи сучасні платформи та навчальні програми.
Днями відкритий урок відбувся у групі слухачів із Сарненського, Рівненського районів та міста Рівного за професією «Продавець продовольчих товарів». Заняття проводить викладачка Валентина Зубік. У навчальних Мінімаркеті та магазині-майстерні слухачі вивчають торговельне обладнання, сучасні касові апарати, працюють за адаптованими до умов торгівлі навчальними програмами.
«У нас проводилася лабораторно-практична робота «Вивчення асортименту рибних консервів та пресервів. Розшифровка маркування», – поділилася Валентина Миколаївна, – Група, що дуже радує, навчається очно. Зараз працюємо із муляжами товарів».
Консерви, пресерви, каталоги, інструкційні карти… Слухачі самостійно, відповідно до стандарту розшифровували маркування.
«Це важливий етап опанування професії, адже під час роботи в торговельних закладах саме продавці консультують покупців, а також вони ідентифікують товар при прийманні. Кваліфіковані робітники бездоганно орієнтуються в питаннях характеристик товарів, що поступають до магазину». – зауважує викладачка.
Під час занять практично усі слухачі взяли активну участь у роботі та підтвердили свої знання у письмовій табличній формі.
Навчальні Мінімаркет та магазин-майстерня продовольчих товарів, натуральні товари та муляжі, холодильне обладнання – до вподоби слухачам. Тут вони відчувають «присмак» майбутньої професії, стають господарями прилавку.
Присутні на відкритому уроці старший майстер Віктор Красовський та методист Наталія Місюра відмітили чудові комунікації Валентини Зубік із слухачами, фахове ведення заняття, вміння зацікавити та долучити до активної участі безробітних, важливий інтерактивний формат спілкування. Використані відеопрезентації про види товарів дозволили глибше опанувати та закріпити теоретичний матеріал, впевненіше орієнтуватися у професійній термінології та краще зрозуміти свої майбутні професійні обов’язки.
Наразі, ведуться перемовини із партнерами освітнього закладу – роботодавцями щодо подальшої виробничої практики слухачів на їхніх базах, яка триватиме 1,5 місяця.