Цьогоріч на під’єднання до оптичного інтернету 3 000 сіл по всій Україні держава витратить 500 млн грн. Триває попередній збір заявок від голів громад.
Про це повідомляє Рівненська ОДА.
Задля того, щоб розподіл коштів відбувся максимально прозоро та ефективно, Мінцифри розробило окремий майданчик.
На сайті голови ОТГ зможуть дізнатися, як подати заявку для участі у відборі, а всі українці – про:
- цілі та можливості проекту;
- правила отримання громадами субвенції з держбюджету;
- як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету;
- етап, на якому перебуває проект;
- перевірити інформацію Мінцифри щодо наявності або відсутності оптичних мереж у селах. І в разі виявлення розбіжностей з реальними даними — повідомити про це Мінцифри;
- відповіді на решту запитань, які можуть виникнути.
У проекті йдеться саме про оптичний інтернет. Це фіксований швидкісний інтернет, але з використанням найсучасніших технологій. Оптичний інтернет — найбільш швидкий, надійний та безпечний. І саме його отримають українські села уже у 2021 році.
Проект дозволить більше 1 млн українців вперше отримати доступ до оптичного інтернету. Зараз триває попередній збір заявок від голів ТГ.
Як повідомила заступник голови Рівненської ОДА Іванна Смачило, наразі в області попередні заявки вже оформили 37 громад щодо 121 села та 310 об’єктів соціальної інфраструктури — шкіл, дитячих садочків, бібліотек, лікарень.
Відслідкувати, як Мінцифри реалізує проект «Інтернет-субвенція», можна на дашборді — майданчику, де дані оновлюються в реальному часі. На тому ж дашборді можна перевірити, чи може село претендувати на кошти з держбюджету і підключитися до оптичного інтернету.
«В області 40 громад мають проблеми із швидкісним інтернетом. Тому вкотре закликаю голів громад Рівненщини активізуватися, аби не втратити шанс отримати оптичний інтернет у своїх селах уже цьогоріч. Адже інтернет – це не лише спілкування, а й розвиток населених пунктів та дистанційна робота чи навчання», — зазначила Іванна Смачило.
Проект постанови Кабінету Міністрів, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в Уряді. Одразу після його ухвалення відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 днів. Про старт Мінцифри сповістить попередньо зареєстровані громади, які подали заявки.