Рівненська фабрика нетканих матеріалів – одне з небагатьох великих підприємств краю, яке впевнено тримає «тиловий фронт».
«Нетканка», не втрачаючи темпи виробництва, активно співпрацює з волонтерами, допомагає ЗСУ, втілює соціальні та культурні проєкти, як-от загальноукраїнський фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне».
Фабрика продовжує займатися меценатством
Фабрика продовжує займатися меценатством, підтримувати рівненський спорт – спідвей, футбол, баскетбол тощо. І це ще далеко не все, чим живе, без перебільшення, флагман економіки Рівненщини.
Головна складова успіху фабрики, напевно, в тому, що виробництво тут і в кризові 90-і, і в епідемію коронавірусу, і зараз, під час війни, ніколи не зупинялося. Підприємство завжди було готове до випробувань і впевнено долало будь-які труднощі на своєму більш ніж піввіковому шляху. На сьогодні черговим викликом для нього став кадровий дефіцит. Ця проблема спорадично виникала і раніше, але зазвичай це стосувалося вузьких спеціалістів текстильної галузі, яких здебільшого вузи України не готують.
Черговим викликом для фабрики став кадровий дефіцит
Тепер же це питання вийшло за локальні рамки з кількох причин. По-перше, це чергове розширення виробництва, яке потребує додаткових робочих рук. По-друге, дехто з працівників через поважний вік прийняла рішення завершити свою трудову кар’єру. А по-третє, і це, певно, головне, чимало фахівців фабрики, у тому числі й кваліфікованих, нині боронять свободу та незалежність України у лавах ЗСУ. Звісно, у цехах підприємства є багато людей, які готові відпрацювати за себе і за свого товариша, який став військовим. Проте, і в них сили не безмежні, адже часто доводиться працювати по 12-14 годин поспіль.
Наразі «нетканка» має вакантні посади для працівників різних спеціальностей, кваліфікованих і без кваліфікації, для чоловіків і для жінок. Серед них насамперед потрібні оператори виробничих ліній. Оскільки жоден навчальний заклад не готує фахівців для нетканого обладнання імпортного виробництва, кандидати проходять підготовку і навчання просто на виробництві. Зазвичай кілька місяців достатньо, аби навчитися вправно працювати на текстильних агрегатах. «Нетканка» також залюбки візьме на роботу слюсарів різних напрямків – ремонтники, з механоскладальних робіт, з ремонту устаткування теплових мереж, автослюсарі. Пропонує працевлаштування спеціалістам у електроцех – інженерам-електронікам, електромонтерам, слюсарям з КВПіА. Потрібні також працівники складу – комірники, вантажники, водії навантажувача. А ще – спеціалісти в бухгалтерію та планово-економічний відділ – бухгалтер, економіст.
Охочих працювати підприємство забезпечує усім необхідним
Охочих влитися у дружній колектив «нетканки» підприємство забезпечує усім необхідним – конкурентною заробітною платою, яка справно виплачується щомісяця, повним соціальним пакетом з оплачуваними відпустками та лікарняними. Гарантує належні, як для виробничого підприємства, умовами праці, які постійно поліпшуються. Зокрема, проведено капітальний ремонт адміністративного корпусу – прохідної, холу, сходинкових кліток, окремих кабінетів, жіночої та чоловічої роздягалень. У планах – продовження ремонту у виробничих приміщеннях, аби і там створити максимально комфортні умови праці і взимку, і влітку. Фабрика також має власну їдальню зі смачними обідами за помірну ціну, медпункт, що є рідкістю для інших підприємств міста.
Увесь мікрорайон Північний, і не тільки, знає про свято вулиці Фабричної «Мануфактура», котре проводилося багато в чому для колективу «нетканки». Звісно, останні два роки вона, як і традиційні новорічні свята для діток працівників, зі зрозумілих причин не відбувалася. Але після Перемоги «Мануфактура» обов’язково знову завітає на Фабричну.
Олександр СУБОТ
Ветерани чекають на молодь
Олександр КУХАР, слюсар-ремонтник:
– Працюю на фабриці дуже давно, у грудні цього року буде 50 років. Попри те, що це доволі багато, є ще чимало людей, з якими працюю пліч-о-пліч увесь цей час. Але, звісно, ми, ветерани, хочемо і очікуємо припливу молодих кадрів, тих, за якими має бути майбутнє «нетканки». Готові передати їм весь свій досвід і знання, навчити усьому необхідному. Скажу більше, є люди, які прийшли до нас відносно недавно: 5, 7, ну, може, 10 років тому, і вже за цей час стали настільки «маститими» спеціалістами, що і самі багато чому можуть навчити молодь. От, наприклад, Микола Федорчук, молодий хлопець, який прийшов до нас напевно років 10 років тому, починав зі звичайного оператора, а тепер він – помічник майстра, досвідчений і кваліфікований фахівець. Як бачите, на його прикладі, якщо ти стараєшся, кар’єрний ріст на «нетканці» тобі забезпечений.
Від себе хочу додати, що співвласники фабрики роблять багато що для працівників, і ми це відчуваємо. От зовсім нещодавно провели капітальний ремонт даху, уже стало комфортніше працювати. Гріх жалітися і на заробітну плату, яка значно зросла, і вже є вищою, ніж на багатьох інших рівненських підприємствах. Про ремонти в коридорах і в холі повторюватися не буду, про це вже багато сказано і показано. Отож, усіх, хто ще вагається і соромиться, ласкаво прошу вливатися до нас в колектив – не пошкодуєте.
Найбільшою цінністю фабрики є її трудовий колектив
Богдан ГАПЯК, заступник голови Наглядової ради Рівненської фабрики нетканих матеріалів:
– Я неодноразово наголошував на тому, що найбільшою цінністю фабрики є її трудовий колектив. Це насправді так, бо обладнання, техніку, сировину можна придбати і замінити. Людське здоров’я і життя не купиш. Тому ми, адміністрація, зі свого боку робимо усе можливо, аби піти назустріч нашим працівникам.
Так склалося, що більша частина колективу фабрики – це люди віком 50+, тож ми розуміємо, наскільки важливий комфорт у роботі для такого віку. Саме тому проводимо і будемо надалі проводити ремонти у виробничих приміщеннях і роздягальнях. Утримуємо, наскільки б це не були додаткові фінансові витрати, медпункт, куди нещодавно придбали нове масажне крісло. Ми забезпечуємо усім необхідним їдальню, куди приходять пообідати не тільки наші працівники, а й люди з інших установ та фірм мікрорайону, бо у нас недорого і смачно.
Розуміємо також, що людей потрібно зацікавлювати матеріально, тому по мірі можливостей піднімаємо заробітну плату. На жаль, і про це також багато сказано, чимало наших хлопців зараз перебувають у лавах ЗСУ, отож, аби рухатися далі, ми потребуємо фахівців з різних спеціальностей. Тому запрошуємо усіх охочих до нас на фабрику для початку ознайомитися з виробництвом, спробувати свої сили. Упевнений, що багато хто лишиться тут надовго. Приклад – наші ветерани, які пропрацювали на «нетканці» по 40-50 років, і мають один запис у трудовій книжці. Якщо хтось чогось у роботі виробничих ліній не знатиме, це не біда, наші досвідчені фахівці усьому навчать. А ще хочу додати, що наше виробництво – унікальне, ряд ліній не мають аналогів в Україні. Хіба стати частиною такого унікального підприємства і чудового трудового колективу не круто? Як ви вважаєте?
Телефони відділу кадрів: (0362) 65−18−83; (050) 200−70−47.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Хірурга Гощанської лікарні оштрафували за сфальсифікований діагноз ухилянтуСуд виніс вирок хірургу Гощанської багатопрофільної лікарні Василю Заболотному за підробку офіційних документів. Обвинувачений сфальсифікував діагноз чоловіку призовного віку, за що отримав покарання у вигляді 3400 грн штрафу.