“Присвячена Герою України, кавалеру орденів “Золота Зірка”, “За мужність” І ступеня, лицарю свободи, волонтеру, учаснику бойових дій на сході України, воїну-добровольцю з позивним “Міф”, – йдеться на сайті НБУ.
На аверсі монети розміщені зображення:
– угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис Україна (півколом);
– у центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака, праворуч від якого: нотний рядок, номінал монети – 2, графічний символ гривні, рік карбування монети – 2021 і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України;
– ліворуч написи: Василь Сліпак “Міф” (унизу півколом).
На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата, стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).
Офіційна дата введення в обіг монети – 21 червня. Монету вже можна замовити онлайн. Її випустять тиражем у 35 000 штук.
Художник, який виготовив ескіз монети – Андрій Єрмоленко. Він у Facebook написав:
Таки випустили! ! Дуже відповідально було! Чому уникнув дат народження і смерті, бо легенди не вмирають! А це наша легенда , яку ми маємо пам’ятати і розказувати всім наступним поколінням! Ця особа співставна з Гераклом та Орфеєм в одному лиці, навіть ще крутіша – бо Василь існував точно і ми його сучасники! Шкода що більшість населення України не вміє цінувати власних героїв!
Нагадаємо, Василь Сліпак – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій на сході України. Позивний «Міф».
Покинув успішну кар’єру оперного співака, щоб боронити від російського агресора Батьківщину. Служив у ДУК “Правий сектор”, загинув від кулі снайпера в районі Луганського 29 червня 2016 року.
Про Сліпка знято фільм “МІФ”. Сліпак довго жив і виступав у Франції. Під час Євромайдану він волонтерив у Парижі, а потім подався воювати за суверенітет України на Донбас, де загинув.
В лютому 2017 року указом п’ятого президенті України Петра Порошенка Сліпаку було присвоєно звання Герой України посмертно.