fbpx

Митрополит Єпіфаній порадив як подолати страх

Діліться інформацією з друзями:

Митрополит Київський і всієї України Єпіфаній дав кілька порад віруючим про те, як здолати страх. Про це йдеться на його сторінці в соцмережі.

«Вісім років ми живемо в умовах військової агресії з боку Росії, і час від часу ворог, маючи свої підступні цілі, вдається до залякування, погроз, поширення неправди, різного роду тиску, до брязкання зброєю тощо. Його мета – посіяти страх, тривогу, паніку, які, як відомо, потужно паралізують волю людини, сковують її дух, а відтак роблять залежною і підконтрольною. Людям, що бояться, легше нав’язати будь-яку думку, диктувати умови, маніпулювати ними, використовувати. Тому коли бере гору страх – ворог перемагає. Не дамо цьому статися.

Коли ви відчуватимете непевність, розгубленість, і страх закрадатиметься у ваше серце, то ці поради стануть вам у нагоді.

Ніщо у світі не трапляється без волі Божої

Страх, хвилювання і зростаючу тривогу можна «втихомирити» молитвою, покладаючись на справедливість Божу і Його благий Промисел. Християнам відомо, що без волі Господньої «й волосина з голови вашої не пропаде» (Лк. 21: 18). Маємо пам’ятати, що випробування ніколи не допускаються понад сили людини. Якщо Господь допускає щось тепер, то не від безсилля, але знаючи, як обернути це до добрих наслідків. Все можна подолати – не лише власними силами, а з Божою допомогою, з людьми, через яких Він нам тут допомагає.

Ми не можемо повністю контролювати власне життя

Часто саме у бажанні все контролювати – причини багатьох страхів і тривог. Проблеми, скорботи, втрати у житті неминучі. Але боятися нас змушують не вони, а наше неправильне ставлення до них. Треба розуміти, що все, що з нами трапляється, є або наслідком наших гріхів, або дається нам для нашої користі і спасіння. По суті, що є страхом? Це ймовірне, передбачуване нами лихо, це паралізуюча нас зсередини тривога, яка уявно малює найгірші картини невідомого майбутнього. Тобто, страх є позбавленням твердої надії, непевним уявленням майбутнього. У зв’язку з чим – наступна порада.

Турбуйтеся про день сьогоднішній

«Не піклуйтеся про завтрашній день, бо завтра саме за себе піклуватиметься. Досить кожному дневі своїх турбот» (Мф. 6: 34). Одному Богові відомо, що саме буде завтра. Не уявляйте себе провидцями, не мрійте чи не нагнітайте даремно, не потрапляйте в пастку занепокоєння майбутнім. Живіть тут і сьогодні, роблячи все можливе й корисне від себе – кожен на своєму місці. Ми здатні вплинути лише на те, що відбувається з нами сьогодні.

Пізнайте свій страх 

Спробуйте закрити очі і відкрити серце – для Божої допомоги – і ви станете сильнішими, сміливішими. Адже сміливі – це не ті, хто не бояться, це ті, хто здолали, перемогли страх. Здебільшого те, чого боїться людина, спричинене почуттями і домислами, а не фактами. Тому, аби не лякатися потрібно виокремити «джерело» страху, вивчити його, знайти слабкі сторони і там будувати свій «захист». Засумнівайтеся у своєму страху – це буде першим кроком до його подолання. 

Ви – не самі 

Не закривайтеся у собі, не відгороджуйтеся від інших, не здавайтеся так легко і без боротьби! Страх – це площина духовної боротьби, і ви в змозі стати переможцем, адже маєте найкращого у світі Союзника і Помічника. Тож приймайте допомогу від Бога і від людей. Моліться, просіть у Господа поради, дослухайтеся до Нього, і Його підтримка та благословення допоможуть вам пережити найскладніші періоди життя».