Дати захисникам вибір: заняття у спортзалі, малювання чи інша творчість, або ж одне та інше в одному місці. І все це як спосіб реабілітації після повернення з війни.
Про такий варіант підтримки ментального здоров’я наших бійців міркують сьогодні на Рівненщині. Реалізовувати ідею планують на базі клубних закладів, які працюють на рівні громад.
Цільова аудиторія зачіпає передусім жителів сіл, де така робота, на жаль, майже не проводиться.
“Як це може працювати? У селі є клуб. В одному з приміщень можна облаштувати місця для арттерапії, музичної терапії тощо – щоб було, з чого вибрати і в чому себе спробувати. Також окрема кімната – під фізкультурно-оздоровчий кабінет, де ветеран зможе потренуватись, відновити фізичне здоров’я, – розповів голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.
Втілити це все в життя вирішили дві людини – директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська-Баковецька та стронгмен-рятувальник Ігор Головко, який не перший рік займається спортивною реабілітацією бійців.
Вони поділилися цим задумом з директорами базових клубних закладів Рівненщини. Окремі громади охоче підхопили ідею. А в одній, яка стане пілотною, уже почали підготовку в кількох сільських клубах.
Джерело: Рівненська обласна рада
Читайте також: Статус “дитина війни”: як оформити та чи є грошові виплати?