Випускниця Рівненського центру ПТО ДСЗ – учасник наукової експедиції в Антарктиду.
Різні люди приходять у Рівненський центр ПТО ДСЗ опановувати нові професії чи
отримувати додаткові компетентності. Хтось, щоб бути затребуваним на ринку праці,
здобуває професію, споріднену з тією, котру вже має, а хтось, щоб досягти своєї мети,
вчиться нового
Минулого року Тетяна Баглай прийшла у Рівненський центр ПТО ДСЗ у якості
слухача чотириденного курсу «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)». Вона мріяла стати учасницею Української антарктичної експедиції й подала свою кандидатуру на розгляд комісії Національного антарктичного наукового центру. Для того, щоб пройти відбір, треба було крім відмінних професійних знань та доброго здоров’я мати різні додаткових компетентності, які стали б у пригоді під час зимівлі в Антарктиді.
Має три вищі освіти, але мріє про Антарктиду
Дитинство моє пройшло у Здолбунові. Потім переїхала на навчання до Житомира, а далі — у Харків, розповідь Тетяна. У неї три вищі освіти – фармацевтична, педагогічна й управлінська. Вона захистила дисертацію з фармації. Має досвід роботи в аптеках, викладачем та приватним підприємцем, але завжди мріяла побувати у складі наукової експедиції в Антарктиді.
На українській станції «Академік Вернадський» проводяться наукові дослідження світового рівня за напрямами біології, метеорології та геофізики. Вони надзвичайно важливі для всього людства, адже процеси, які проходять в Антарктиці, впливають на всю планету. І для науковця – велика честь побувати на станції й самому взяти участь у дослідженнях.
Щоб стати учасницею 29-ї Української антарктичної експедиції потрібно було пройти суворий відбір. Міцне здоров’я й бути хорошим фахівцем у своїй професії – це лише частина умов. Потрібно мати чимало інших корисних навичок, які б могли стати у пригоді в екстремальних умовах чи допомагали б краще виконувати посадові обов’язки. Потрібно вміти все: від приготування їжі до роботи з гайковими ключами.
На посаді біологині недостатньо досліджувати склад води
Тетяна претендувала на посаду біологині, вона досліджуватиме хімічний склад води, зоо-, фіто- та бактеріопланктон. А вміння виконувати спеціальні дослідження на спектрографі стало суттєвою перевагою.
– Я люблю і вмію вчитися. Часто набуті знання допомагають швидко прийняти рішення, – говорить Тетяна. – Щоб бути конкурентоздатною серед інших претендентів і бути максимально корисною на станції, на приватних курсах опанувала навички з водіння моторного човна.Потім вирішила опанувати вміння керувати дроном, бо останні кілька років їх активно використовують для роботи на нашому та сусідніх островах. Це набагато простіше і ефективніше, ніж пішки обходити всю територію. Запускаєш «пташечку» в небо і зі свого робочого місця за монітором комп’ютера спостерігаєш за записом її польоту, обраховуєш популяцію птахів, або бачиш, що льодова ситуація дозволяє спустити човна на воду. Як доказ проробленої роботи залишаються фотографії, відеозйомка, бо наука любить точність! І хоч у мої робочі обов’язки не входить робота з БПЛА, я рада що здобула хорошу основу для подальшого опанування цієї навички. Перед від’їздом, я, як учасниця експедиції, також пройшли тренінг з надання медичної допомоги. Адже знань багато не буває!
На запитання, чому вибрала для навчання на оператора дрона саме Рівненський центр
ПТО ДСЗ, відповіла, що на той момент суттєву роль відіграла демократична вартість навчання і високий фаховий рівень викладачів.
На завершення розмови Тетяна Баглай побажала слухачам Рівненського центру
професійно-технічної освіти державної служби зайнятості не боятися мріяти і йти до своєї мети крок за кроком.
Ліда ПОЛЬОВА
Читайте також: Пройти професійне навчання пропонують жителям Рівненщини
- Вистава “Пілот і маленький принц” відбудеться у РівномуРівненський академічний обласний театр ляльок запрошує на виставу “Пілот і маленький принц”, яка відбудеться 29 листопада о 18:00. “Пілот і маленький принц”, за твором Антуана де Сент-Екзюпері, присвячується сину режисера, Дмитру Паскару, воїну ЗСУ.