fbpx

МОЗ видаватиме паперові свідоцтва про щеплення

Діліться інформацією з друзями:

Міністерство охорони здоров’я готове видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію в паперовій формі громадянам, які отримали дві дози вакцини від COVID-19.

Як повідомляється на сайті МОЗ, свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі відразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря.

Це свідоцтво в разі необхідності можна буде пред’явити, перетинаючи державний кордон.

“Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з “імунними паспортами” чи “ковідними сертифікатами”, які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття”, – наголошує МОЗ.

При цьому відомство уточнює, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію заповнюється на підставі даних про щеплення, внесених в електронну систему охорони здоров’я. Документ буде чинним, тільки якщо введену вакцину схвалено до екстреного застосування ВООЗ. Термін дії свідоцтва – один рік із можливістю продовження.

Свідоцтво заповнюється англійською або французькою мовами, додатково – українською мовою. Містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латиницею записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

Документ обов’язково повинен мати офіційний штамп закладу охорони здоров’я і підпис лікаря, а також має бути підписаний пацієнтом або його уповноваженим представником.

МОЗ уточнює, що якщо людина має абсолютні протипоказання до щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською і/або англійською мовами з переліком підстав для такого рішення.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.
  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я.
  • Заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
  • Міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).
  • За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.
  • Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров’я та підпис лікаря.
  • Має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.
  • Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
  • Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження