Міністерство освіти і науки спільно з Mastercard розпочинає проект «Безцінні уроки музики», метою якого зробити шкільні уроки музики сучасними та цікавими для дітей.
Обличчям проекту став відомий співак та саунд-продюсер популярних хітів MONATIK.
За словами заступника міністра освіти Любомира Мандзій, у межах проекту буде створено сайт, на якому вчителі музичного мистецтва зможуть знайти цікаві ідеї та практичні матеріали для своїх уроків.
«Всебічний розвиток дітей та застосування набутих навичок у повсякденному житті – головне завдання Нової української школи. Мета цього проекту – вдихнути нове життя в предмет музичного мистецтва, зробити його сучасним, а головне – цікавим для учнів», – зазначила Любомира Мандзій.
Також у Міністерстві освіти наголошують, що закордонний досвід, зокрема Нідерландів та Великої Британії, свідчить про те, що музичне мистецтво вкрай важливе.
Дослідження показують, що уроки музики у школі сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (підвищують показники успішності на 10-18% з математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися, підвищують рівень комунікації у класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи.
Своєю чергою, директор із маркетингу Mastercard в Україні Наталя Байдала повідомила, що на початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами.
«Ми хочемо змінити таке ставлення не тільки в учнів, але й у суспільства в цілому, адже, не нашу думку, музика вкрай важлива для українців», – додає Наталя Байдала.
Наразі стартує перший етап проекту – збір цікавих ідей та матеріалів від педагогів, методистів, музикантів та всіх охочих популяризувати музичне мистецтво серед школярів. Він триватиме до 30 листопада 2020 року. Поділитися своїми напрацюваннями можна, зареєструвавшись на сайті проекту.
Всі матеріали, що надійдуть на проект, пройдуть експертизу досвідчених педагогів та методистів із практичним досвідом роботи у школі. Найкращі конспекти, методики та вправи будуть опубліковані на сайті проекту.
Скористатися досвідом колег викладачі музики по всій Україні зможуть вже у новому навчальному році. Восени 2020 року МОН та Mastercard планують провести презентацію сайту з готовими матеріалами. Усі конспекти будуть адаптованими як для дистанційного викладання, так і для звичайного формату роботи у школі.
Щоб постійно бути в курсі новин підписуйтеся на наш Telegram