Про мобільний зв’язок та інтернет в умовах знеструмлення говорили під час брифінгу в Рівненській ОДА. Заступник голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Терещенко надав поради, як подбати про зв’язок та інтернет під час знеструмлення.
Оператори мобільного зв’язку постійно працюють над поліпшенням якості своїх послуг і збільшенням автономності базових станцій. Вони встановлюють резервні джерела живлення, оптимізують мережу та розробляють нові технології для забезпечення стабільного зв’язку навіть у складних умовах.
«Помічали, як під час знеструмлень LTE змінюється на Е, а додзвонитися до рідних іноді неможливо? Найчастіше це відбувається через перенавантаження мереж мобільних операторів. Люди масово перемикаються з домашнього чи офісного інтернету на мобільний і навантаження зростає. Мережа мобільних операторів перенавантажується і не може забезпечувати однаково якісний зв’язок та інтернет. За звичайних обставин 80% трафіку користувачі споживають через фіксовану мережу і лише 20% – через мобільний. Під час знеструмлень намагайтесь не завантажувати відео та фото через мобільні мережі, це допоможе менше навантажувати мережу», – зазначив Олександр Терещенко.
Про мобільний зв’язок та інтернет
Щоб залишатись в умовах відключення світла на зв’язку, поцікавтесь у свого провайдера, чи може він забезпечити інтернет під час знеструмлення. Багато провайдерів використовують технологію xРON, яка дає змогу мати інтернет до 72 годин без світла. Якщо провайдер її не використовує, можна знайти іншого за допомогою мапи «ЛУН Місто» або запитати сусідів. Після під’єднання цієї технології під’єднайте повербанк до Wi-Fi роутера та пристрою з’єднання з мережею.
«Також можна скористатись національним роумінгом. Для цього в налаштуваннях смартфона виберіть іншу доступну мережу. Вимкніть автоматичне завантаження фото та відео в месенджерах і використовуйте інтернет лише за потреби. Завчасно завантажте мапу пунктів незламності в застосунку Дія, в яких можна зарядити гаджети та під’єднатись до інтернету», – прокоментував Олександр Терещенко.
Чим більше українців розумітимуть, як працює зв’язок і що впливає на його якість, тим ефективніше вони зможуть діяти під час перебоїв зі світлом. Для цього команда Міністерства цифрової трансформації за сприяння партнерів запускає новий YouTube-проєкт «Що по зв’язку?» з порадами, як завжди залишатися на зв’язку.
Сергій ТАТАРЕНКО
Читайте також: Віддалений офіс рівненського ЦНАПу відкрили у Квасилові
- Унікальна автобусна зупинка з’явилася у Мичеві на РівненщиніУ селі Мичів, що входить до Малятинського старостинського округу, талановита мешканка Іванна Біль власноруч розфарбувала автобусну зупинку в яскравому українському стилі. Вона перетворила звичайний об’єкт інфраструктури на справжній символ гордості, натхнення та любові до рідної землі.