fbpx

Міжнародна організація вперше оцінювала роботу медиків у Рівному

Діліться інформацією з друзями:

Днями Рівненське міське управління охорони здоров’я отримало Сертифікат ISO. Його видано за результатами проведеного в установі аудиту системи менеджменту.

Про що саме свідчить цей документ редакції газети «7 днів» розповів головний медик Рівного Віктор ІСЬКІВ.

– Якщо висловитися офіційною мовою, то отриманий нами сертифікат підтверджує те, що наша система управління якістю стосовно державного управління загального характеру, місцевого самоврядування у сфері організації охорони здоров’я, забезпечення епідеміологічного благополуччя, фінансового планування та аналізу господарської діяльності закладів охорони здоров’я відповідає вимогам Національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015 ITD) «Система управління якістю. Вимоги».

Для тих, хто, можливо, не знає, що таке ISO, поясню. Це скорочена назва International Organization for Standardization, що в перекладі означає Міжнародна організація зі стандартизації, основна мета якої полягає у вдосконаленні стандартизації та сертифікації з метою поліпшення якості продукції, послуги або ж діяльності в цілому. Характерною особливістю стандартів ISO 9000 є їх універсальність. Вони можуть бути застосовані до будь-яких підприємств і організацій незалежно від їх розміру, форми власності та сфери діяльності. У разі прийняття стандарту національними органами Стандарт ISO 9001 отримує подвійне найменування – міжнародне та національне. Для України, зокрема, це ISO 9001:2015 та ДСТУ 9001:2015 «Система управління якістю». Спочатку Стандарт ISO 9000 був розроблений в якості стандарту, за яким компанія сертифікує постачальників. Однак уже в 90-х роках він став стандартом, за яким можна проводити оцінку якості будь-яких дій і методів роботи зі своїми клієнтами чи відвідувачами.

– Вікторе Ігоровичу, але ж проходження сертифікації для вашого управління не обов’язкове. То для чого вам цей Сертифікат ISO?

– Ну, якщо ми вже намірилися наблизити медичні послуги до світових стандартів, то маємо тягнутися до кращих взірців в усьому. В тому числі й в управлінні сферою охорони здоров’я. А щоб рухатися вперед, необхідно чітко усвідомлювати, де ми знаходимося. Тож прийняли рішення про проходження процедури сертифікації, щоб мати об’єктивну оцінку реального стану справ. Відтак подали до Українського органу сертифікації системи менеджменту якості відповідну заявку.

Після вивчення поданої документації експертна група провела сертифікаційний аудит діяльності нашого управління, за результатами якого оформлено звіт про перевірку Системи менеджменту якості (СМЯ). На підставі цього документа прийнято рішення про видачу нам сертифіката по СМЯ за ISO 9001:2015 на строк 3 роки. Протягом терміну його дії орган із сертифікації зобов’язаний щорічно проводити інспекційний (наглядовий) аудит сертифікованої організації. У конкретному випадку – нашого управління охорони здоров’я. Тож спочивати на лаврах не доведеться, необхідно продовжувати працювати над запровадженням системи якості.

– А якщо простими словами, яка практична користь від усього цього?

– Отриманий авторитетний документ, яким є Сертифікат ДСТТ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, IDT) – це новий рівень для працівників нашого управління охорони здоров’я щодо добротного виконання своїх завдань і цілей діяльності на благо Рівненської міської територіальної громади. В ході спілкування з аудиторами ми отримали поглиблене розуміння системи управління якістю, запровадження рівнів контролю, планування та проведення внутрішніх аудитів. Як результат спільної роботи – створена Загальна настанова з якості. І, що не менш важливо, отримання Сертифікату Міжнародної організації зі стандартизації – це ще й репутація міського управління охорони здоров’я, котра позитивно позначається на довірі до нас мешканців міста. Певен, що надалі вона буде лише зростати.

Записав Василь ГЕРУС

Пряма мова

Заступник міського голови Рівного Юрій ПОЛІЩУК:

– Отриманий міським управлінням освіти Сертифікат ISO – це перший досвід сертифікації органу місцевого самоврядування в Рівному, який відкриває нові шляхи для спів­праці з міжнародними організаціями, що працюють у сфері охорони здоров’я. Запровадження системи управління якістю дозволяє при мінімальних матеріальних і трудових затратах прийняти правильні управлінські рішення, контролювати хід їх виконання і прогнозовано досягти позитивних результатів. Це неабияк важливо, особливо в умовах реформування медичної галузі.

Більше того, правильна організація процесів дозволяє консолідувати зусилля органів місцевого самоврядування, втілити механізми, що дозволяють досягти головної мети – забезпечити мешканців Рівного належними медичними послугами, а відтак і поліпшення якості життя рівнян.