Наразі в Рівному не проводять ремонти дорожнього покриття, хоча в багатьох місцях у різних районах міста на дорогах утворилися вибоїни і справжні ями. Міський голова Рівного Олександр Третяк сьогодні в перерві сесійного засідання Рівнеради розповів журналістам, що до ремонтів приступлять після встановлення теплої погоди.
– Дороги перебувають в нехорошому стані і так не лише в Рівному, – прокоментував Олександр Третяк. – Зима була аномальною за рівнем коливання температур. То різко вгору, то різко вниз. Для асфальтного покриття це катастрофічно. На даний момент ми маємо велику кількість проблемних місць в асфальтному покритті. Зараз укладаємо холодний асфальт і щебеневу суміш. Це тимчасові кроки. Цього вистачає на тиждень і знову утворюються ями. Але зараз в області не працює жоден завод з виробництва асфальту. Тому гарячого асфальту для ремонту доріг ще немає. Причина – в погодних умовах. Асфальтні заводи не можуть працювати при мінусових температурах. Для виробничого процесу їм потрібна вода для охолодження. Якщо вона замерзне в процесі виробництва, то будуть ще більші проблеми. Ми чекаємо стабілізації температурного режиму. Тоді одразу запуститься асфальтний завод і буде матеріал для ремонту доріг. От тоді й приступимо до оперативного ремонту. кошти будемо виділяти поступово, за потребою.
На думку міського голови Рівного, аби привести міські дорогим до ладу потрібно їх капітально відремонтувати, бо ямковий ремонт – теж тимчасовий крок.
“Є ще велика проблема в основі доріг. Якщо дорога капітально не робилася впродовж 10-20 останніх років, то основа під дорожнім покриттям – зруйнована. Скільки б ми не латали, ями знову зявлятимуться. Потрібен новий капремонт доріг з нуля. Вкладання нової гарної сучасної основи і застосування новітніх технологій для укладення нового покриття. Тоді навіть при виникненні якихось пошкоджень, ерозій, усе швидко можна буде виправити. Основи наших доріг були зроблені 30-40 років тому. Вони вже нікудишні”, – уточнив мер.
Крім того, мер нагадав, що коштів на різноманітні ремонти в бюджеті може не вистачити, адже нині місто компенсує різницю в теплових тарифах для населення. Щомісяця з міської скарбниці на це йдуть мільйони гривень: за листопад місто компенсувало тепловикам більше 20 млн грн, за грудень – 38. За попереднім прогнозом, на компенсацію теплогенеруючій компанії за увесь опалювальний сезон місто може витратити близько 260 млн грн
фото ілюстративне