fbpx

Міський голова Рівного вручив премію імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва»

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

У День Незалежності України, міський голова Рівного Олександр Третяк вручив міську премію імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва.

І хоч, на жаль, сама лауреатка Лілія Молодцова не змогла з поважних причин отримати премію особисто, мер вручив диплом її вихованцям, учасникам фольклорного колективу “Весняночка” Василинці та Михасику.

Фольклорний гурт "Весняночка"

Лілія Петрівна — фольклористка, етноспівачка, майстриня народної творчості, дослідниця традиційної поліської культури, художній керівник «Зразкового художнього колективу» дитячого фольклорного гурту «Весняночка» та керівник підготовчих гуртів Етнокультурного центру Рівненського міського палацу дітей та молоді.

“Діяльність Лілії Молодцової спрямована на те, щоб збагачувати, примножувати та берегти регіональну культуру, популяризувати етнокультурну спадщину. Навіть в період війни культура повинна розвиватися. Адже рашисти хочуть не тільки загарбати нашу територію, але і вкрасти нашу культури, звичаї та традиції” — зазначив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Премія.

Нагадуємо, що Лауреатами міської мистецької премії імені Василя Павлюка в галузі народного мистецтва з року її заснування були:

  • у 2014 році – фольклорний гурт «Горина», художні керівники Людмила та Сергій Вострікови;
  • у 2015 році – Ковальчук Віктор Павлович – художній керівник Етнокультурного центру «Веснянка» Рівненського міського Палацу дітей та молоді;
  • у 2016 році – Цапун Раїса Володимирівна – доцент кафедри музичного фольклору інституту мистецтв РДГУ;
  • у 2017 році – Ковальчук Алла Павлівна та Ковальчук Юрій Васильович – фольклористи, керівники зразкового дитячого гурту традиційного поліського співу «Ранкова роса» ЗОШ №28;
  • у 2018 році – Приймачук Катерина Аркадіївна, етнограф, фольклорист;
  • у 2019 році – Українець Алла Миколаївна – етнограф, дослідник народно-побутової культури Рівненщини, завідувачка сектору етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею;
  • у 2020 році – Кисиленко Вікторія Никифорівна, майстер декоративно-ужиткового мистецтва та Сливчук Ірина Остапівна – фольклористка, художній керівник зразкового фольклорного гурту «Весняночка» Рівненського міського Палацу дітей та молоді;
  • у 2021 році – Рябунець Орися Іванівна – майстриня декоративно-прикладного мистецтва, майстриня художньої вишивки й виробів з бісеру та Сайчишину Анатолію Федоровичу – фольклористу, виконавцю та досліднику гри на традиційній скрипці, керівнику інструментальних гуртів етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді.
  • у 2022 році – Ляшук Андрій Володимирович – лірник, виконавець, дослідник та популяризатор традиційної інструментальної й вокальної музики Волині та Полісся.

Реалізовано за кошти платників податків.

Рівненська міська рада

Читайте також: Heineken вийшов з російського рику й продав свої операції за один євро