Міністерство цифрової трансформації України у 2021 році планує підключити до фіксованого інтернету понад 10 тис. шкіл і лікарень, повідомило відомство з посиланням на віце-прем’єра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова на своїй сторінці у Facebook у вівторок.
“Проект забезпечення українців високошвидкісним інтернетом – пріоритет держави. Тільки втіливши його, ми зможемо втілити всі інші проекти. Одна з наших цілей – підключити до фіксованого інтернету кожен об’єкт соціальної інфраструктури в Україні. Так жителі населених пунктів, де розташовані такі заклади, також отримають можливість підключення”, – наводить прес-служба слова Федорова.
Віце-прем’єр під час брифінгу зазначив, що на підключення об’єктів соціальної інфраструктури до інтернету у 2021 році планується виділити 850 млн грн.
“У нас не підключено до фіксованого інтернету 40% шкіл, 92% бібліотек, 37% лікарень. Найбільше не підключено об’єктів соціальної інфраструктури у Вінницькій і Житомирській областях”, – розповів він.
За підрахунками Мінцифри, майже 2 тис. українських шкіл, де навчаються 180 тис. учнів, розміщені в населених пунктах, де відсутні оптичні провайдери. Крім того, 46% всіх українських сімей не мають доступу до фіксованого інтернету.
“Дослідження дало нам зрозуміти, яка саме школа не підключена, яка конкретно амбулаторія. Завдяки цьому дослідженню ми не дамо нікому заробляти на підключенні об’єктів соціальної інфраструктури, як це було до цього”, – додав міністр.
За його словами, всередині міністерства вже сформована спеціальна команда, яка займатиметься лише цим питанням.
Федоров також зазначив, що Мінцифри має намір запустити портал, де кожен українець матиме можливість відстежувати, хто з провайдерів підключає інтернет у його населеному пункті, скільки це коштує, чи зареєстрована компанія.
“Для нас дуже важливо, щоб всі працювали в “білу”, щоб ніхто не зловживав цією ситуацією. Все буде максимально відкрито і кожен зможе перевірити, як відбувається процес підключення об’єктів соціальної інфраструктури”, – сказав він.
Мінцифри ставить за мету протягом трьох років забезпечити 95% населення доступом до швидкісного мобільного інтернету.