fbpx

Міністр хоче у Рівному мати медичні заклади як в Ізраїлі

Діліться інформацією з друзями:

«Гроші ходять за пацієнтом» – формула, яка залишається наріжним каменем діяльності й нинішнього уряду. Бо саме людина має бути головним орієнтиром медичної реформи, у якій лікарю створять усі необхідні умови для професійної діяльності. При цьому медичні заклади будуть ще й конкурувати за свого пацієнта. Ось один із меседжів, озвучених міністром охорони здоров’я України Зоряною Скалецькою під час перебування з робочим візитом у Рівному.

Поспілкуватися з очільницею медичного відомства до облдержадміністрації завітали керівники області, представники оздоровчих закладів, громадськості та мас-медіа.

Під час зустрічі, що відбулася у форматі діалогу, Зоряна Скалецька зауважила, що в реалізації другого етапу медичної реформи, який офіційно стартує 1 квітня, великі надії покладає на керівників оздоровчих закладів. Вона вірить в їхню ініціативність щодо використання можливостей, ресурсів та потенціалу. При цьому закликає не залишатися наодинці з проблемами, які виникають, а звертатися за підтримкою до голови облдержадміністрації, його профільних заступників, департаментів. Бо хоче, щоб у галузі охорони здоров’я працювала злагоджена команда.

На думку пані міністра, медична реформа передбачила не все, що треба змінити в лікувальній сфері. Але вона є продовженням втілення пілотних проектів, розпочатих попереднім урядом. Відповідно до них були відокремлені первинка та вторинка, які виконують різні задачі. Другим етапом стане перехід на фінансування медичних послуг. Відтак, запрацює формула: де є медичні послуги, там мають бути кошти.

Краще надання послуг – краще фінансування

Нинішній рік є перехідним, бо фінансування галузі ще далеке від ідеального. Але упродовж 2020-го усі медичні заклади перейдуть на систему щомісячних звітів, отримання плати відповідно до кількості наданих послуг, що, ймовірно, породить певну конкуренцію за пацієнта. При цьому не буде так багато перевірок згори. Зрештою, медпрацівники самі будуть зацікавлені в ефективному наданні медичних послуг.

Усі оздоровчі заклади, які матимуть підписані договори з НСЗУ, спочатку отримають 65% бюджетного фінансування, а решту – під кінець місяця проводитиметься доплата, сума якої залежатиме від поданих звітів. Якщо ж показники кількості пацієнтів, яким надані медичні послуги, будуть кращими, то кращими будуть і розрахунки в кінці місяця.

Міністр зауважила, що багатьох керівників лікувальних закладів запропоновані тарифи відверто здивують. Дехто, можливо, зауважить, що вони не відповідають собівартості. Але всі суми вираховували відповідно до того, що є у бюджеті, і вони, за словами Зоряни Скалецької, є більшими, ніж були у 2018-му і 2019-му на ті самі послуги. Міністр запевнила, якщо за цей фінансовий рік медзаклади покажуть ефективну роботу, то суми їхніх бюджетів на наступний зростуть.

Також очільниця медичного відомства розповіла, що Міністерство охорони здоров’ я разом із Мінфіном розробляє чіткий механізм надання платних послуг медичними закладами. А нині варто пам’ятати, що потенціал розвитку галузі – в її фахівцях.

В МОЗі очікують від Рівненщини проектів

Крім того Зоряна Скалецька зауважила, що в МОЗі чекають від Рівненщини проектів, реалізація яких вже в найближчому майбутньому забезпечить якісне лікування для великої кількості пацієнтів.
– Як було б чудово, якби ми найближчим часом побачили в Рівному лікарню на рівні тих, які є в Ізраїлі чи Німеччині! А інвестори для подібних проектів насправді є. Тож будемо відбирати найцікавіші і реалізувати їх, – наголосила пані міністр.

Насправді дуже хочеться вірити, що все буде так, як сказала очільниця МОЗу. Можливо, хтось із присутніх подумки вже бачив себе керівником того омріяного проєкту. Та поки що чимало конкретних запитань, які задавали очільники медзакладів главі МОЗу, залишилися без чітких відповідей. Десь потрібно було уточнити питання, десь порадитися з колегами з міністерства чи провести додаткову нараду. Але в усьому Зоряна Скалецька обіцяла розібратися сама, щоб робота її команди була справді злагодженою.

Оксана ПИЦЬКА