Міністерство культури та інформаційної політики створило проєкт “Фільтр” в якому підготував 10 порад про споживання інформації у кризовий час.
Як фільтрувати інформацію у кризовий час:
- Не поширюйте відео, фото та будь-які інші дані щодо пересування техніки або особового складу ЗСУ.
- Не довіряйте дезінформації про те, що Україна здійснює обстріли своїх територій. У такий спосіб ворог намагається спровокувати Україну.
- Не поширюйте неофіційну інформацію про втрати української армії. Ця інформація може виявитися фейковою і травмувати родичів українських військових.
- Утримайтесь від неконструктивної критики української влади. Краще лишити емоції на потім. Такі заяви може використати ворог для нагнітання ситуації всередині країни.
- Уникайте репостів матеріалів, у достовірності яких ви не впевнені на 100%. Інакше ви можете тільки додати паніки та сприяти поширенню дезінформації.
- Пам’ятайте про псевдоекспертів. Радимо перевіряти, чи мовець має відповідний досвід та кваліфікацію у галузі, яку коментує. Особливо, коли це стосується питань безпеки.
- Будьте пильними з перекладеними новинами. Іноді іншомовне слово, що переклали з неправильною тональністю, може спричинити нагнітання паніки.
- Зберігайте єдність і вірте в сили своєї армії та держави. Ворог проводить інформаційні операції, щоб розколоти суспільство, але наша сила — у єдності.
- Пам’ятайте, що Україна залишається відданою політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту та вживає лише оборонних заходів.
- Заздалегідь продумайте, які джерела інформації будете використовувати у кризовій ситуації. Радимо звертатися до першоджерел урядових структур.
Джерело Ткаченко