Відновити пільговий тариф на електрику для мешканців 30-кілометрової зони просить в урядовців, Глави держави та народних депутатів міський голова Вараша (місто-супутник Рівненської АЕС) Олександр МЕНЗУЛ. Відповідне звернення було сьогодні оприлюднене на сайті Вараської міської ради. Після затвердження на сесії міської ради, звернення надішлють адресатам.
«Новий рік приніс дуже неприємні «сюрпризи». Мешканці 30-кілометрової зони з січня за електроенергію платитимуть у 2,67 рази більше. Сьогодні зареєстрував проєкт звернення до Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів з проханням повернути дію пільгового тарифу на електроенергію для споживачів 30-кілометрової зони АЕС та внести зміни до законів України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», «Про ринок електричної енергії»… Розумію, що одних звернень недостатньо. Зараз разом активізуються місцеві органи громад зон спостереження АЕС.
Якщо ми будемо використовувати усі можливі засоби впливу на ситуацію, то більше шансів, що нас почують», – написав на своїй сторінці в соцмережі Олександр Мензул.
Нагадаємо, наприкінці грудня Кабмін затвердив фіксовані тарифи для побутових споживачів на електроенергію. Вони діятимуть з 1 січня і до 31 березня, після цього їх знову переглянуть. Отож із 1 січня вартість електроенергії для населення становить 168 копійок за 1 кВт*год (з ПДВ). Як повідомили з РОЕК, після встановлення фіксованого тарифу з 1 січня 2021 року припиняють дію тарифи, що застосовувались для:
- населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (в тому числі у сільській місцевості);
- населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості);
- багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії;
- населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій.