fbpx

Майже 700 тисяч залишили у регіоні відпочивальники Рівненщини за 7 місяців

Діліться інформацією з друзями:

Надходження від туристичного збору на Рівненщині зросли на 160 тисяч гривень.

Так, за січень-липень 2020 року відпочивальники Рівненщини залишили у регіоні 664,2 тис. гривень туристичного збору, що на 160 тис. гривень більше надходжень за аналогічний період минулого року.

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що відповідно до п.п. 268.2.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками туристичного  збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення місцевої влади  про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі). 

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють даний збір за ставками встановленими органами місцевого самоврядування.

Перелік податкових агентів визначений п.п. 268.5.2 п. 268.5 ст. 268 ПКУ.
Так, згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

  1. юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з п.п. 268.7.2 ПКУ, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 ПКУ;
  2. квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. «б» п.п. 268.5.1 ПКУ, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
  3. юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Декларація з туристичного збору подається  податковим агентом за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу

Перелік осіб які звільняються від сплати туристичного збору визначено  п.п. 268.2.2 ПКУ.

Оскільки туристичний збір – це місцевий збір, кошти якого надходять виключно до місцевих бюджетів, об’єднані територіальні громади, сільські, селищні та міські ради в першу чергу мають бути зацікавлені у наповненні місцевої казни. Адже ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради і визначення його розміру залежить тільки від депутатів місцевого рівня. Голови органів місцевого самоврядування спільно з депутатським корпусом повинні виважено та обґрунтовано підходити до питання встановлення економічно доцільних ставок туристичного збору на підвідомчих територіях.

Податківці зауважують, що, оскільки туристичний збір – це місцевий збір, кошти якого надходять виключно до місцевих бюджетів, об’єднані територіальні громади, сільські, селищні та міські ради в першу чергу мають бути зацікавлені у наповненні місцевої казни.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram