Першу книжку жіночої прози видала відома рівненська журналістка Людмила Марчук. До книжки з промовистою назвою «Та, що виходить на світло» увійшли дві повісті: однойменна і «Ціна честі», двадцять оповідань та ліричних новел. Ці твори були написані в різні роки, але публікуються вперше.
Людмила Марчук відома як публіцист своєю книжкою про світило хірургії – рівненського лікаря Євгена Борового. Із художньою прозою постає перед читачем уперше. За словами самої письменниці, її творчість – це психологічна й емоційно наснажена прозова лірика, яка спонукає читача до роздумів.
Повість «Та, що виходить на світло» та оповідання «Це теж перемога» є автобіографічними. Свого прототипа має майже кожен герой, вміщений у художньому творі. Винятком є лише оповідання «Во ім’я любові», написане у стилі фентезі, яке, до речі, не так давно публікувалося в літературному альманасі «Погорина».
«Книга спрямована передусім на мислячу читацьку аудиторію й рекомендована тим, хто прагне краще зрозуміти істинну сутність жінки»,– йдеться в анотації до видання. «Моїм знайомим і незнайомим подругам. Знайомим і незнайомим чоловікам»,– такою є авторська посвята.
«Це сильна, хороша книжка, з глибоким змістом і підтекстом. На щастя, вона серед тих, які створюють хороше враження, віддзеркалює проблеми багатьох жінок, незважаючи, що перша»,– так озивається про неї письменниця Анна Лимич, яка стала її літературним редактором. Наскрізна тема вірності своєму покликанню та коханню – не єдина. Є в книжці оповідання зі шкільного життя та повість «Ціна честі» – зі студентського.
А щодо останнього, то цей твір зачіпає тему особливо важку й актуальну: корупцію в українських вишах.
Книга видана за фінансової підтримки пані Олени Нездюр, директорки рівненського Торгового центру-Д, а видрукувана у рівненському видавництві ПП «Поліграфінтер». Ілюстрації до книги зробив художник-графік з Радивилова Леонід Воронко. Над версткою та обкладинкою працювала дизайнер Ірина Сивук.
Анна АНДРІЄНКО