Літературну премію імені Уласа Самчука отримала Анна Андріївна Лимич за фундаментальну історичну роботу «Від чеського Квасилова до Рівненської громади»!
Робота письменниці «Від чеського Квасилова до Рівненської громади» відзначена серед чотирьох цьогорічних номінантів! У книзі зібрано велику кількість архівних фото та історичних матеріалів, які, серед іншого, оцінило висококваліфіковане журі!
У Рівному найкращий літератор року отримає 35 тисяч гривень. Новину про нового лауреата премії повідомила Катерина Марчук.
«Важко передати емоції, які я зараз відчуваю, адже робота над книгою тривала досить складно. Спочатку був ковід, потім почалась війна. Але підтримували мене мої друзі з Чехії, які допомагали із збором матеріалів. У книзі це теж описано у п’ятому розділі. А зараз відчуваю, що просто відкрилося друге дихання. Я завжди була в темпі, енергії, адже це дає поштовх для того, що я повинна зробити ще щось вагоме, бо мистецтво – це фронт, який вагомо впливає на здобуття перемоги», – поділилась Анна Лимич.
Видання вийшло в друк за сприяння громадської організації «Рівне Разом» та Генерального консульства Чехії. У книзі зібрано інформацію про історію чеських переселенців, які внесли вагомий внесок у розвиток Квасилова. Також має місце окремий розділ про нові сторінки селища з моменту приєднання до Рівного.
«Це важливий проект, оскільки він дає нам можливість зафіксувати та зберегти минуле Квасилова, з мешканцями якого ми разом пишемо нові сторінки вже нашої спільної історії», – зазначив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.
Привітати Анну Лимич до Музею Уласа Самчука 20 лютого прийшло чимало відомих культурних та громадських діячів. Серед них – волонтерка та депутатка Рівнеради Катерина Марчук.
«Приємно відчувати себе дотичною до такої події. Так само приємно знати, що у Рівному є такі талановиті люди, які по крихтам збирають історію нашого краю», – поділилась Катерина Марчук.
Започаткували власну літературну нагороду у Рівному у 2013 році. Премія Уласа Самчука присуджуються до дня народження письменника (20 лютого) за літературні та публіцистичні твори, які збагачують духовний світ наших сучасників, будять історичну пам’ять, національну свідомість та самобутність.
Це персональна премія, присуджується авторові один раз за життя. А пропозиції щодо претендентів на здобуття приймають від органів державної влади та місцевого самоврядування, творчих спілок, культурно-мистецьких, наукових та навчальних закладів, громадських організацій та від самих, упевнених у перемозі літераторів.
Для довідки. З початку заснування Премії її лавреатами стали такі рівненські письменники: Євген Шморгун, Петро Велесик, Василь Басараба, Ірина Одерако, Олена Медведєва, Микола Панченко, Ірина Баковецька-Рачковська, Віктор Мазаний, Олександр Ірванець, Галина Данильчук.
Читайте також: Патрульні зупинили водія, який порушив ПДР і знайшли в автівці бурштин