fbpx

Чатбот на ім’я Іван Маск відтепер допоможе в питаннях щодо коронавірусу

Діліться інформацією з друзями:

МОЗ перезапустило чатбота по коронавірусу. Відтепер чатбот на ім’я Іван Маск працює в усіх найпопулярніших українських месенджерах: Viber, Telegram та Facebook Messenger. 

Чатбот надає актуальну інформацію про коронавірусну хворобу, верифіковану МОЗ України. Зокрема, статистику захворюваності, оновлену інформацію про карантинні обмеження, гарячі лінії, на які можна дзвонити одразу зі смартфона. Радить, як захистити себе та близьких. Підказує, як діяти у різних ситуаціях, пов’язаних із коронавірусною хворобою, згідно з протоколами МОЗ.

В чатботі вже можна підписатись на щоденну розсилку даних щодо захворюваності. Згодом функціонал буде розширено. Взнати перевірену ВООЗ інформацію щодо симптомів, шляхів передачі, лікування та поширених міфів.

Наприклад про міфи Іван Маск розповідає:

  • Антибіотики НЕ діють проти вірусів, ними лікують лише бактеріальні інфекції. Але госпіталізованим пацієнтам можуть призначатися антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій.
  • Прийом гарячої ванни НЕ рятує від зараження COVID-19. Найкращий спосіб захисту — часте миття рук. Це допомагає знищити віруси на шкірі та уникнути зараження при доторку до очей, рота чи носу.
  • Промивання носу сольовим розчином. Немає доказів ефективності регулярного промивання носу сольовим розчином як засобу профілактики респіраторних інфекцій.
  • Часник — корисний для здоров’я продукт, який має певні антимікробні властивості і мотивує тримати дистанцію. Але він НЕ захищає від зараження новим коронавірусом.
  • Заразитися новим коронавірусом SARS-CoV-2 можуть представники ВСІХ вікових груп. Літні люди та хворі на певні захворювання (наприклад, астму, діабет, серцеву недостатність) мають більший ризик розвинення важких форм COVID-19.
  • Гарячий тютюновий дим НЕ захищає. Навпаки, курці ризикують більше за інших, бо частіше торкаються обличчя і мають хронічні хвороби легень або їх знижений об’єм. Кидайте палити.

Чатбота безкоштовно розробила компанія Шорткат за підтримки UNICEF Ukraine, Facebook та Viber.

Щоб скористатися чатботом, перейдіть за посиланнями:
m.me/moz.ukr
viber.com/ivanmaskbot
t.me/ivanmaskbot

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»