fbpx
Легалізація найманої праці – основні завдання та шляхи їх виконання

Легалізація найманої праці – основні завдання та шляхи їх виконання

Діліться інформацією з друзями:

Основним завданням відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці є збільшення кількості застрахованих осіб, тобто збільшення працівників з належно оформленими трудовими відносинами.

Так, з метою забезпечення зростання кількості осіб, охоплених соціальним страхуванням, з урахуванням Національного плану зниження рівня незадекларованої праці на 2024 роки, плану заходів Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці щодо реалізації положень Національного плану Держпрацею, в тому числі і Управлінням інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці у 2024 році проводилась інформаційна кампанія «Виходь на світло!».

Протягом 2024 року загалом та в ході кампаній, проведено 4563 інформаційних відвідувань роботодавців щодо роз’яснення законодавства про працю, в тому числі й 4563 щодо належного оформлення трудових відносин. Інформаційними заходами, пов’язаними із застосуванням та роз’ясненням трудового законодавства охоплено понад 78,0 тис. осіб. В засобах масової інформації опубліковано 39 інформацій на тему належного оформлення трудових відносин. На інтернет-ресурсах висвітлено 541 публікації з цього питання. Проведено 236 семінари, нарад, круглих столів та зустрічей з роботодавцями й найманими працівниками. На електронні пошти роботодавців та соціальним партнерам направлено 908 листів з інформуванням щодо необхідності належного оформлення трудових відносин.

Вході проведення інформаційних відвідувань у суб’єктів господарювання виявлено понад 900 працівників з ознаками не належного оформлення трудових відносин. За результатами проведеної роботи понад 13500 осіб було працевлаштовано.

Як бачимо, з наведеного вище моніторингу, питання належного оформлення трудових відносин є актуальним і на сьогодні, а робота, пророблена Управлінням інспекційної діяльності у Рівненській області приносить результат.

З метою зменшення кількості порушень законодавства про працю суб’єктами господарювання, зниження їх впливу на соціально – економічні відносини в регіоні, на час дії воєнного стану, основою діяльності Держпраці, в тому числі й Управління інспекційної діяльності у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці є надання консультативної та методичної допомоги як роботодавцям, так і найманим працівникам з питань законодавства про працю щодо вимушено переміщених осіб збройної агресії російської федерації в Україну, Стратегії прав осіб з інвалідністю та інформування роботодавців про вимоги законодавства щодо недопущення дискримінації та мобінгу, зокрема осіб із ВІЛ/СНІД, запровадження програм психологічної підтримки на робочому місці та недопущення стигматизації осіб, що живуть із ВІЛ/СНІД, запобігання насильству за ознаками статі на робочому місці спрямованих на забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у трудових відносинах.

Заступник начальника відділу
з питань праці Юрій МОРОЗЮК

Читайте також: Порайонний порядок оповіщення про повітряну тривогу тестуватимуть на Рівненщині