Два нові культурно-мистецькі проєкти, реалізовані за підтримки Українського культурного фонду, презентували на Рівненщині. Їхня мета — збереження української ідентичності та осмислення сучасності через культуру.

Перший проєкт — «Культурний код: відчуй себе в традиції» — втілюється фундацією імені князів-благодійників Острозьких у співпраці з Білокриницькою громадою. Його суть полягає у створенні цифрового каталогу старовинних предметів українського побуту. У межах ініціативи вже створено 3D-моделі 12 традиційних костюмів — чоловічого, жіночого та дитячого вбрання. Відвідувачі зможуть пройти сканування, «приміряти» вбрання та обрати фон для фото, яке надсилатиметься у месенджер. Описи моделей будуть доступні українською та англійською мовами.
До реалізації долучилися громади Рівненщини (Здолбунівська, Корнинська, Городоцька, Великоомелянська, Гощанська) та Волині (Рожищенська, Турійська), повідомила керівниця проєкту Оксана Краплич.

Другий проєкт — «Ляльки не мовчать: лабораторія сучасного українського театру анімації» — презентувала режисерка та акторка Рівненського академічного обласного театру ляльок Олена Ткачук. У рамках ініціативи у Рівному на початку вересня проведуть творчу лабораторію за участю професійної театральної спільноти. Програма передбачає сучасні вистави про війну, участь театрів із Харкова, Львова та Рівного, а також відеоподкасти та дискусії про роль театру в умовах війни.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко наголосив, що Рівненщина входить до трійки областей з найбільшою кількістю творчих проєктів, які підтримує Український культурний фонд.
Джерело: Рівненська ОДА
Читайте також: Нацпарк «Пуща Радзівіла» на Рівненщині отримав техніку від міжнародних партнерів