У Хмельницькому представили культурну спадщину Рівненщини

У Хмельницькому представили культурну спадщину Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Культурну спадщину Рівненщини представили у Хмельницькому під час IV міжрегіональної суспільно-наукової платформи «Хрещення. Становлення. Перемога». Захід був присвячений збереженню культурних витоків державотворення.

Як повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, подія стала результатом підписаного рік тому меморандуму про співпрацю з Хмельницькою обласною радою. Сторони домовилися про активізацію спільної роботи, зокрема в культурній сфері.

Рівненщину на заході представляли кілька установ. Директорка обласного краєзнавчого музею Алла Жижкевич презентувала спадщину князів Острозьких — однієї з найвпливовіших династій на українських землях у XIV–XVII століттях. Рівненська облрада закликає відзначити 500-річчя з дня народження князя Василя-Костянтина Острозького на державному рівні у 2026 році.

Очільник культурно-археологічного центру «Пересопниця» Іван Солодуха розповів про поєднання археологічної діяльності з реабілітацією військових. За його словами, музеї можуть відігравати важливу роль у підтримці захисників після повернення з фронту.

Нематеріальну культурну спадщину області представила керівниця центру народної творчості Ірина Рачковська. Вона зосередилася на обрядах «Водіння Куста» та «Наряджання могильних хрестів», які вже внесені до національного переліку, а також розповіла про нові ініціативи для обласного списку. Серед представлених елементів — виставка-перформанс з вишиванками загиблих героїв, поминальний хліб, поліський мацик.

Презентація Рівненщини стала частиною загальної ініціативи з популяризації культурної ідентичності та підтримки національної пам’яті.

Читайте також: Україна запускає проєкт HONOR для відновлення сільськогосподарських кооперативів