Чоловіча рука тримає дитячу руку за зап'ястя.

Вітчиму підтвердили вирок за зґвалтування 13-річної падчерки на Рівненщині

Олег Антонюк
Олег Антонюк 19.12.2025, 12:28

Прокурори Офісу Генерального прокурора підтвердили у Верховному Суді вирок вітчиму, засудженому за зґвалтування малолітньої падчерки. Чоловіка засуджено до 15 років ув’язнення із занесенням його даних до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх.

Серія злочинів проти дитини

Прокурори у судах всіх інстанцій довели, що уродженець Закарпаття, який проживав на Сарненщині, у серпні 2021 року кілька разів зґвалтував 13-річну доньку своєї співмешканки.

Про зґвалтування доньки до поліції повідомила матір потерпілої. На етапі слідства, під час допиту за участі слідчого, психолога та матері, дівчинка детально розповіла про дії вітчима.

Зміна показань у суді

Під час розслідування засуджений розповів правоохоронцям усі подробиці злочину у ході слідчого експерименту. Однак у суді і матір, і вітчим змінили покази, намагаючись уникнути відповідальності. У зв’язку з цим суд замінив законного представника малолітньої потерпілої, щоб забезпечити захист її інтересів.

Вирок залишився незмінним

Засуджений своєї вини не визнав. Проте завдяки зібраній доказовій базі та послідовній роботі прокурорів, вирок було підтверджено у всіх судових інстанціях, включно з Верховним Судом.

Нині засуджений перебуває в одній із колоній Рівненщини, де відбуває покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. Його дані внесено до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх, що передбачає додаткові обмеження після звільнення.

Джерело: Рівненська обласна прокуратура