Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з 6 вересня 2023 року запускає Єдиний портал повідомлень викривачів, на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати.
Портал забезпечує анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх структурах. Інформація надсилатиметься спеціальним суб’єктам у сфері протидії корупції.
Якщо завдяки повідомленню про корупцію суд визнає когось винним і ухвалить рішення про стягнення грошей, автор повідомлення може отримати 10% від цієї суми, але не більше 14 млн грн.
Хто може звернутися на Портал?
Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, може повідомити про це на Порталі. Законодавство не містить будь-яких обмежень з цього питання. Однак не кожен може набути статус викривача.
Докладніше про те, хто може повідомляти про корупцію, гарантії безпеки та отримання 10% винагороди можна прочитати за цим посиланням.
Єдиний портал повідомлень викривачів знаходиться тут: https://whistleblowers.nazk.gov.ua/
Читайте також: У Британії в ДТП загинули українка та двоє дітей. Раніше в автокатастрофі загинув і їхній батько
Редактор сайту «Сім днів» і журналіст стрічки новин. Працює з оперативною інформацією, готує новини та долучається до створення авторських матеріалів для сайту.
Має значний досвід роботи у медіа. Протягом 1991–2009 років був технічним редактором газети “America” (Філадельфія, США), де відповідав за дизайн і верстку, підготовку графічних матеріалів, фоторепортажів та готового макету видання.
Володіння англійською мовою використовує для перекладу матеріалів, підготовлених у межах грантових проєктів, які редакція публікує на окремому піддомені для іноземних читачів.
