fbpx
Працює СБУ.

У Рівному судитимуть членів злочинної організації, які переправляли ухилянтів через кордон

Діліться інформацією з друзями:

За матеріалами Служби безпеки регіону завершено досудове розслідування щодо учасників масштабної злочинної схеми, які незаконно переправляли через державний кордон осіб призовного віку.

Слідством встановлено, що схему організував раніше судимий за аналогічні злочини місцевий житель, який залучив до протиправної діяльності мешканців Рівненської та Львівської області.

Загалом до злочинного угрупування входило 7 осіб, серед них – 6 цивільних та працівник одного із правоохоронних органів Рівненської області.

За протиправні послуги вони брали до 5,5 тисяч доларів з одного «клієнта».

Працює СБУ.

Ділки вносили дані про т.зв. «клієнтів» до інформаційної системи «Шлях», що давало їм можливість безперешкодно перетинати кордон до країн Європи під виглядом водії міжнародних пасажирських перевезень та волонтерів.

З листопада 2022 року члени вказаного злочинного угрупування незаконно переправили через державний кордон України 62 особи призовного віку та збагатилися на суму близько 80 тис. доларів США.

Правоохоронці вилучили транспортні засоби, на яких переправляли т.зв. «ухилянтів», печатки, ЕЦП, господарську документацію, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, банківські картки, мобільні телефони та інші предмети, що підтверджують протиправну діяльність.

За рішенням суду, з метою забезпечення конфіскації, накладено арешт на майно підозрюваних, зокрема, 20 транспортних засобів, об’єкти нерухомості, банківські рахунки та понад 1 мільйон гривень і різній валюті.

Організатору злочинного угрупування та іншим 6 учасникам схеми було повідомлено про підозри залежно від рівня тяжкості та мірою участі у вчиненні злочину, а саме:

  • ст. 255 ККУ «Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній»;
  • ст. 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України»;
  • ст. 361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж вчинені повторно та за попередньою змовою групою осіб»;
  • ст. 362 ККУ «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї».

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Джерело: Управління СБ України в Рівненській області

Читайте також: Парламент ухвалив закон про посилення соціального захисту військовослужбовців