fbpx

Суд обрав запобіжний захід Коломойському у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави

Діліться інформацією з друзями:

Олігарху Ігорю Коломойському сьогодні 2 вересня обрали запобіжний захід у справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб з альтернативою внесення застави.

Про це повідомляє Суспільне.

Суд проходитиме у закритому режимі. Про це попросив адвокат Коломойського, посилаючись на те, що справа базується на персональних даних.

Також сам Коломойський заборонив його фотографувати під час розгляду справи. Суддя Ковтуненко підтримав клопотання сторони захисту.

Водночас вирок зачитуватимуть у відкритому режимі.

Адвокати під час розгляду справи просили відмовити в обранні будь-якого запобіжного заходу, посилаючись на відсутність обґрунтування підозри та відсутність ризиків. Прокурор своєю чергою просив тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави.

Раніше сьогодні Коломойський отримав підозру у шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

“Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ”, — йшлося у повідомленні СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки у будинку бізнесмена Ігоря Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов’язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ “Укрнафта” та ПАТ “Укртатнафта”.

Що відомо про справи, пов’язані з Коломойським

У вересні 2022 року українські антикорупційні органи повідомили вісьмом фігурантам кримінального розслідування підозру у заволодінні коштами ПАТ “Укрнафта”, одним з акціонерів якої є пов’язана з Ігорем Коломойським група “Приват”, на суму у понад 13 мільярдів гривень. Серед підозрюваних — колишній голова правління “Укрнафти”; колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто- і газопереробки компанії; колишня керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів “Укрнафти”; колишні директори п’яти комерційних підприємств.

7 листопада держава вилучила майно п’яти стратегічно важливих підприємств, серед яких були “Укрнафта” та “Укртатнафта”. При цьому у листопаді 2022-го у Росії бізнесменів Ігора Коломойського та співвласника групи “Приват” Геннадія Боголюбова заочно заарештували за нібито привласнення 800 тисяч тонн російської нафти.

Наприкінці 2016 року уряд ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку, після чого фінустанову докапіталізували на суму в понад 155 млрд гривень. Раніше Міністерство юстиції США звинуватило Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, які він потім нібито “відмивав” через компанії у США та світі. Натомість сам олігарх заперечив звинувачення та зазначив, що всі інвестиції “робив з власних коштів”.

Загалом, в українських та іноземних судах розглядалося понад 240 проваджень щодо націоналізації ПриватБанку. Зокрема, у лондонському суді триває процес за позовом ПриватБанку до колишніх власників фінустанови Коломойського та Боголюбова й афілійованих до них компаній. Банк вимагає відшкодування у зв’язку зі схемами, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які, як вважає Банк, було реалізовано його колишніми власниками.

5 березня 2021 року США запровадили санкції проти Ігоря Коломойського та членів його родини.

Фото: бізнесмен Ігор Коломойський прибув до Шевченківського районного суду міста Києва, де йому оберуть запобіжний захід у справі про шахрайство (Олександр Магула/Суспільне).

Читайте також: Ще один клірик УПЦ (мп) тримав підозру від СБУ