fbpx
Селищна рада на Рівненщині переплатила за рації для ЗСУ понад 176 тисяч

Кредитні борги: причини їх списання в Україні

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 3 хвилини

Кредитні борги фізичних осіб є однією з актуальних проблем в сучасній українській економіці. Це проявляється в тому, що громадяни України активно користуються кредитними коштами, які їм надає банк.

Проте в житті часто трапляються випадки, коли особа не має змоги вчасно вносити платежі по договору. Як наслідок їй нараховують відсотки, штраф, пеню, інфляційні втрати тощо. Це все сприяє активному накопиченню боргу. Однак виникає питання чи можна списати такі борги, якщо особа має поважні причини прострочення заборгованості? Яким чином відбувається списання кредитних боргів фізичних осіб в Україні.

Що розуміти під поняттям списання боргу?

Списання боргу, або як кажуть списание кредита, за кредитним зобов’язанням означає, що боржник звільняється від обов’язку повертати кредитні кошти або платити накопичені відсотки за кредитом. Це рішення приймається безпосередньо кредитором і може мати різні форми. Так розрізняють часткове погашення кредитного зобов’язання та повне.

Під частковим погашенням розуміють те, що боржник повинен буде сплатити лише частину заборгованості, а решта суми анулюється установою, яка надала кредит. Це може стосуватися, наприклад, відсотків, зборів або певної частини основної суми кредиту (його тіла).

Під повним погашенням боргу розуміють те, що боржник повністю звільняється від зобов’язання повертати кредитні кошти та виплачувати відсотки, тобто не виконувати будь-які подальші платежі за кредитом.

У зв’язку з якими умовами фінансова установа, що видала кредит погодиться на його списання?

Зазвичай для списання кредиту, фінансова установа досліджує загальну платоспроможність боржника на погашення кредиту. Якщо позитивної динаміки не спостерігається і боржник перебуває у скрутному матеріальному становищу, то може бути прийняти рішення про списання кредитної заборгованості. Це пов’язано з тим, що стягнення боргу за кредитом передбачає понесення значних грошових витрат та часу, і особливо в разі незначної суми заборгованості може виявитися менш рентабельним витрачати грошові кошти на судову тяганину, ніж просте списання боргу.

Серед найбільш поширених причин, які можуть змусити фінансову установу списати заборгованість по кредиту є такі:

  • постійна втрата працездатності (це може статися в разі нещасного випадку);
  • захворювання, яке не дає можливості працювати (наприклад, ракові захворювання, серцева недостатність тощо);
  • настання стихійного лиха або непередбачуваних обставин (повені, землетруси, бойові дії, окупація тощо);
  • якщо кредитоспроможність розраховували на підставі доходів обох із членів подружжя, та один з них помер, то після його смерті можна також подавати заявку на списання частини боргу, оскільки втрата одного члена сім’ї може призвести до значного скорочення доходів;
  • закінчення трьох річного строку позовної давності по кредиту;
  • відсутність в особи майна за допомогою якого можуть бути задоволені вимоги кредитора.

Таким чином, в разі наявності вищезазначених причин заборгованості за кредитом, фізична особа має право звернутись до фінансової установи із проханням про списання боргу. Банк розгляне ваше заявку та прийме рішення про її задоволення або відмову в залежності від обставин.

  • 101-річну пацієнтку прооперували у рівненській лікарні
    У рівненській лікарні прооперували 101-річну пацієнтку. 101-річна Ільницька Надія Григорівна скаржилася  на болюче випинання у лівій здухвинній ділянці, нудоту, блювання та виражену загальну слабкість. Провівши комплексне обстеження у відділенні екстреної медичної допомоги Рівненської обласної клінічної лікарні ім. Юрія Семенюка,…