fbpx

Кваліфіковані кравчині продемонстрували професійний потенціал роботодавцям Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

«Зважайте на деталі: дрібниць у виробах не буває!». Кваліфіковані кравчині Костопільщини продемонстрували професійний потенціал роботодавцям

За 9,2 місяця навчання у Костопільському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Кравець» місцеві безробітні віднайшли нове натхнення та подолали страх і невпевненість. Кваліфікаційні вироби, що їх пошили слухачки на державну кваліфікаційну атестацію, красномовно свідчили: непростий, але насичений і цікавий шлях до професії подолано успішно!

Обравши професію кравця, вони навчилися працювати на сучасному професійному обладнанні, опанували операції комп’ютеризованої вишивальної машинки, швидко і акуратно кроїти цікаві, модні вироби, виготовляти сучасні сукні, спідниці, сарафани, фартухи, брюки, дитячий одяг за викройками модних спеціалізованих видань, зокрема, журналу «Бурда», познайомилися з різними стилями, навчилися працювати з різними текстурами тканин… Слухачки оволоділи основами конструювання за індивідуальними мірками модного жіночого одягу, а також ознайомилися із роботою обладнання швейного виробництва.

Присутня на ДКА роботодавиця, власниця ательє «Моd&k», голова державної кваліфікаційної комісії Валентина Рижук не лише оцінювала роботу кравчинь, але й аналізувала усі етапи разом із слухачками. Жінки коментували свій вибір тканини, лекал, фасону та стилю. Велике значення у кравецькому мистецтві, наголошувала досвідчена Валентина Миколаївна (її трудовий досвід понад 40 років!), мають деталі – шви, комірці, оздоблення, підкладка, кишені, петлі, блискавки… Вона ділилася таємницями із присутніми: як відрізнити справжній виріб від підробки… Лише деталі вказують на рівень пошиття!  За словами голови ДКК, усі продемонстрували високий рівень знань, добрі навички роботи та пошили сучасні якісні вироби. Валентина Рижук поділилася також, що вона основну увагу приділяє технології пошиття, адже це вказує на особистий підхід у виготовленні одягу.

Як повідомила завідувачка Костопільського навчального відділення Наталія Харченко, уже під час виробничої практики у ТзОВ «Гладиш», Тзов Ательє «Чарівниця», в приватних ательє та майстернях практикантки зарекомендували себе старанними, оперативними та акуратними робітницями. Поряд із досвідченими майстрами-наставниками вони обслуговували реальних клієнтів. Роботодавці задоволені співпрацею.

Так, кваліфікована кравчиня Оксана Ващик отримала запрошення на роботу до ФОП Геворгян С.Л. Визначатимуться із місцем роботи й її одногрупниці: місцеві ательє потребують кваліфікованих кадрів.

Методистка Тетяна Кислюк із задоволенням коментує: «Кравчині відмінно попрацювали. Фартухи, постіль, піджаки, сукні, блузи, брюки… Дуже красиве, сучасне, практичне вбрання! Важливо, що кожна слухачка за період навчання сформувала папку із зразками таких елементів. Окрім кваліфікаційних виробів випускниці презентували і ці свої унікальні портфоліо».

Викладачка Галина Дмитрієва та майстриня виробничого навчання Юлія Болюх додали: «Приємно, що усі кравчині максимально використали знання і практичні навички під час роботи над кваліфікаційними виробами».

Слухачки Олена Лесик та Наталія Булка отримали пропозиції від місцевих роботодавців та планують розпочати професійну кар’єру. До слова, Наталія Булка приємно здивувала свою родину, пошивши акуратну нижню чоловічу білизну.

Група продемонструвала чудовий професійний потенціал, командну роботу та готовність вдосконалюватися.

Дрібниць у виробах не буває! Таким був головний меседж на атестації кравців. А гасло «Внутрішня частина виробу – обличчя виробу!» стане обов’язковим правилом для кожної із випускниць.

Свідоцтва державного зразка засвідчили успішне завершення професійного навчання в Рівненському центрі ПТО ДСЗ та початок нового професійного шляху.