Космічне агентство України та Повітряні сили ЗСУ вважають, що причина спалаху над Києвом не пов’язана з продуктом виготовленим людиною. Остаточне пояснення феномену поки не оголошено, але є попереднє.
Космічне агентство України повідомило, що 19 квітня 2023 року о 21:57 год. за київським часом на території України інфразвуковими засобами ХЦСК зафіксовано високоенергетичну акустичну подію, повідомляють журналісти.
“Орієнтовне місце епіцентру вибуху в Київській області. Ймовірно подія пов’язана з входженням космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється”, – пояснюють вчені.
Також сяйво над столицею прокоментував в ефірі телемарафону “Єдиних новин” речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він зазначив,
що суб’єкт, який спричинив спалах, ймовірно, не є військовою метою. У той час, коли кияни помітили явище, Збройні сили України відпрацьовували ліквідацію іранських безпілотників, зокрема на Дніпропетровщині.
Коментуючи заяву космічного агентства, він сказав, що, ймовірно, це метеор, який входив в атмосферу. При цьому тіло могло згоріти до контакту з поверхнею Землі. На момент спалаху в Києві було оголошено повітряну тривогу, оскільки на той момент походження світіння достовірно не було відомо.
У результаті нічного обстрілу Херсонщини поранено троє людей
Начальник КМВА Сергій Попко підтвердив, що після перевірки та уточнення, інформація щодо ймовірного застосування ворожих літальних апаратів чи повітряного удару ракетним озброєнням не підтвердилася.
“На той момент даних чи попереджень про можливе входження в атмосферу Землі значного за розмірами космічного тіла від жодного світового аерокосмічного агентства чи астрономічної обсерваторії не було. Проте було попередження від NASA про падіння на Землю їхнього космічного супутника. Зараз, після офіційної заяви NASA ми можемо дати уточнену інформацію – це не був їхній супутник. Що саме це було – мають з’ясувати виключно фахівці. Але найголовніше це безпека Києва і спокій киян. Це не був ракетний обстріл, наша протиповітряна оборона не застосовувала наявне озброєння”,- резюмував Попко.
NASA попередили до того як кияни побачили спалах, що супутник RHESSI, який вивчав Сонце з 2002 року до його виведення з експлуатації у 2018 році, знову увійде в атмосферу Землі близько 19 квітня. Однак після події у Києві в агентстві заявили, що під час явища у столиці України супутник все ще перебував на орбіті.
Читайте також: Деблокували тіло загиблого водія поблизу Рівного