«Конотопська відьма» на Рівненській театральній сцені.
Емоційна, цікава та довгоочікувана подія, на яку з нетерпінням чекало все Рівне… 21 жовтня на сцені Обласного академічного музично-драматичного театру повна зала глядачів оплесками зустріла трупу Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка з виставою «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка. Режисер неймовірно проникливого дійства – Іван Уривський.
Режисер давно мріяв поставити цю виставу
– Тут точні архетипи, з якими мені, як режисерові, цікаво працювати. Є бажання зберегти стиль і атмосферу твору. В основі повісті – історія кохання і відчуття неминучої війни та багато різних підтем, які суголосні з нашими проблемами. Автор заклав у творі чимало сенсів – політичних, життєвих, духовних… Певною мірою це своєрідна казка з жахливим фіналом. Персонажі зрікаються Віри і покладаються на темні сили. А людина без Віри перестає бути Людиною, перетворюючись на пішака, який не здатен ані змінити власне життя, ані протидіяти тому, що відбувається навколо.
А ще дуже цікаво і глибоко розкрита тема катаклізмів, що відбуваються в природі: от, до прикладу, посуха – «відьми покрали дощі та роси». Це теж певна метафора, що, на мій погляд, асоціюється з нинішніми світовими надприродними явищами. Можливо, це теж вплив втрати Віри і початок загибелі планети. Людству варто замислитися, що з усіма нами відбувається. «Конотопська відьма» – бурлескна яскрава комедія, пронизана гумором. Та й гумор в нас, українців, завжди дає поштовх до дії, до пошуку досконалості. Насамперед в самому собі, у кожному з нас.
У втіленні масштабного задуму режисерові допомогла художник-постановник та одночасно художник по костюмах Тетяни Овсійчук: вона просто не давала глядачам шансу відвести погляд від акторів. Професійна робота хореографів, художників по світлу та звукорежисерів, – усі вони дивовижно вміло доповнили виставу. А зіркові актори (Олександр Ярема, Андрій Самінін, Михайло Матюхін, Христина Федорак, Марія Рудинська) так зачарували грою, що вистава завершилася десятихвилинними оплесками: зала аплодувала стоячи. Відчуття сцени, глядача, втілення в свого персонажа та співучасть, – все це наповнило незабутніми емоціями, потоком енергії та бажанням бачити живу гру частіше. Її ж бо не замінить жоден «тираж» чи онлайн.
Переконалися: в кожного з нас є вибір між світлом та темрявою. Й у кожного має бути віра у власні сили та в Божу допомогу. Бо хто ж ми без віри?
Адріана ДЕМКОВЕЦЬ, Діана КАСЯНЕЦЬ, Софія СТРЕБЧУК, студентки РДГУ
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- Які БАДи можна “призначити” самостійно. Лікар назвала безпечні дозуванняВживання біологічно активних добавок без призначення лікаря для багатьох українців стало нормою. Чи можна так робити? Які БАДи можна призначати собі самостійно без лікаря?