fbpx
Більшість комунальників зможуть отримати бронь

Більшість комунальників зможуть отримати бронь

Діліться інформацією з друзями:

Рішення РНБО запроваджує можливості бронювання від мобілізації військовозобов’язаних працівників тих підприємств, які надають послуги споживачам. Це послуги з постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Про це повідомляється у відповідному указі Президента України.Який вступає в дію з дня його опублікування – 5 лютого 2025 року.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2025 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 лютого 2025 року “Про подальшу реалізацію програм підтримки українців на основі гарантування економічної стійкості держави та посилення заходів очищення фінансової системи України”

Рішення РНБО передбачає встановлення особливостей визначення критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період для суб’єктів господарювання.

Мова про виробників електричної та теплової енергії. До складу яких входять виробничі (генеруючі) потужності, що були зруйновані або пошкоджені внаслідок агресії РФ.

Зокрема, до таких суб’єктів не застосовуватимуть критерії відсутності заборгованості зі сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Обсяги бронювання не мають перебільшувати 75% від загальної кількості військовозобов’язаних працівників таких компаній.

Будуть внесені зміни до Постанови Кабміну №76 “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стосовно підприємств, установ та організацій, уповноважених Міністерством оборони України на виконання функції служби державного замовника у сфері оборони з метою здійснення оборонних закупівель та укладення державних контрактів (договорів) на закупівлю товарів, робіт і послуг.

Це стосується і підприємств, установ та організацій, які на підставі договорів,  укладених із військовими частинами Збройних Сил України, інших  військових формувань, вищими військовими навчальними закладами, здійснюють виробництво (постачання) товарів, виконання робіт і надання послуг, перелік, кількість (обсяги) та вартість яких визначаються Міністерством оборони України.

Бронювання від мобілізації в Україні

Існує перелік підприємств, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації. Проте повне бронювання можливо лише для окремих категорій підприємств та установ.

До них належать критично важливо підприємства, установи та організації, без яких неможливо забезпечити життєдіяльність країни. Зокрема йдеться про працівників ОПК та паливно-енергетичного комплексу.

У 2024 році в Україні змінився процес та умови бронювання працівників від мобілізації. Крім того, уряд проводить аудит підприємств зі статусом критичних, яким дозволено бронювати працівників.

Наразі для всіх підприємств у питанні бронювання працівників діє “перехідний період” до 28 лютого 2025 року. Компанії повинні переоформити бронювання за новими правилами.

  Читайте також: Серед звільнених сьогодні полонених є і п’ятеро захисників з Рівненщини

  • У Квасилівському ліцеї вшанують пам’ять загиблого Героя
    7 лютого, о 08:50, на фасаді Квасилівського ліцею відбудеться відкриття дошки пам’яті загиблому Герою Сергію Гамулі. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення Сергій Гамула не чекав повістки, а сам поїхав у військкомат аби добровольцем стати до лав ЗСУ. Його поставили в чергу…