fbpx

Кому збільшать і кому зменшать відпустки в Україні

Кому збільшать і кому зменшать відпустки.В Україні хочуть змінити їх тривалість.

Міністерство економіки підготувало проєкт нового Трудового кодексу. Він повинен замінити Кодекс законів про працю від 1971 року. Також він має осучаснити партнерські стосунки між роботодавцями й найманими працівниками, позбавляючись усіх застарілих норм, які втратили актуальність у сучасному часі.

Проєкт документа оприлюднила Федерація профспілок України.

Серед іншого, у новому Трудовому кодексі збираються змінити тривалість відпустки для найманих працівників. Щорічна основна оплачувана відпустка надаватиметься не менш як 28 календарних днів за кожен відпрацьований робочий рік. Зараз законодавство передбачає 24 дні відпочинку.

У перший рік роботи у роботодавця працівник набуває право на повну тривалість щорічної оплачуваної відпустки на умовах та в порядку, визначеному трудовим договором, але не пізніше закінчення шести місяців безперервної роботи.

Змінюється й тривалість відпусток для вихователів садочків, вчителів та працівників позашкільних закладів освіти. З документа прибрали кількісне визначення днів відпочинку й у більшості статей, які редагують відпустки, зазначається “мають право на щорічну основну оплачувану відпустку більшої тривалості у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України”. Тобто, на практиці відпустка педагогічних працівників може буде тривалішою за 28 днів, але не обов’язково понад 56 днів, як є зараз.

Після завершення обговорення до документа можуть внести правки й після цього винесуть на голосування до Верховної Ради.

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги

  • Чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт?
    Іноді рідні пацієнтів, які потрапляють у лікарню з підозрою на інфаркт, скаржаться, що їм доводиться оплачувати екстрену діагностику. Тож розповідаємо, чи має пацієнт платити за ангіографію при підозрі на інфаркт. Ні, не має! Проведення ангіографічного дослідження коронарних судин передбачено пакетом … Read more