fbpx

Кому належать прибудинкові території в Рівному: місту чи ОСББ?

Діліться інформацією з друзями:

Одне із важливих питань, яке постає перед головами ОСББ міста в повсякденній роботі, є обслуговування території навколо будинку. Перелік робіт відомий всім: прибирання, відкидання снігу в зимовий період, формування крон і зрізання аварійних дерев, вивезення гілля, косіння трави, закупівля необхідного господарського інвентаря тощо. Ці заходи, зауважу, – не з дешевих. Та справа навіть не у їхній вартості, а в конфлікті інтересів, який вони зумовлюють.

Адже, з одного боку, ОСББ за свої кошти та власними силами має тримати в належному порядку прибудинкову території, а з іншого об’єднання співвласників не має офіційних документів, які підтверджують, що це, власне, їхня територія, за яку вони несуть відповідальність. Оскільки ЖЕКи не передавали ОСББ документацію на межі прибудинкової території, то досі не вирішене питання про передачу території в постійне користування об’єднання. Разом з тим, працівники управління ЖКГ регулярно нагадують головам правління ОСББ про вивіз гілля та покіс трави, розуміючи, що земля належить не об’єднанню співвласників, а муніципалітету. Тому я і не можу її кваліфікувати як прибудинкову територію, окрім тих рідких випадків, коли ЖБК або ОСББ, керуючись на той час діючим законодавством України, встигли її приватизувати.

На сьогодні виникла реальність, коли одні рішення Кабміном України відмінені, а інші не прийняті. От і виникла така ситуація, яка не залежить від муніципальної влади. А ОСББ тим часом мусить доглядати за «не своєю територією». Тільки-но закінчили з обрізанням гілок та зрізанням аварійних дерев, як настав сезон косіння трави. Звісно, що голови правління ОСББ, як належить, по-господарськи доглядають свої будинки та прилеглі до них території. Втім, хотілося б отримати офіційні документи про передачу певних територій навколо будинку в постійне користування об’єднанням співвласників. До того ж при виділенні площі прибудинкової території необхідно, на мою думку, враховувати кількість квартир у багатоповерхівці. Це важлива умова, тому що фінансове навантаження з обслуговування прибудинкової території має бути приблизно однаковим для усіх власників квартир у Рівному. Також хотілось би, щоб відповідальність ОСББ була більш солідарною з такими комунальними підприємствами, як КАТП 1728, КП « Рівненський міський трест зеленого господарства».

Зауважу, що розуміння питання, яке постало в ОСББ з приводу обслуговування території навколо будинків, знайшло розуміння у керівництва міста. Зокрема, представники ГО «Рада голів ОСББ м. Рівне» знайшли в міської влади порозуміння щодо напрацювання компромісного рішення. Отож голови правління ОСББ міста готові чекати закінчення карантину, сподіваючись на вирішення питання закріплення за об’єднаннями співвласників прибудинкових територій.

Анатолій ОВЧИННІКОВ,
член правління ГО «Рада голів ОСББ м. Рівне»