Позаштатний радник керівника Офісу президента Олексій Арестович наголосив на проблемі фотофіксації у соціальних мережах.
Проблема набула простих кричущого значення. Тому доводиться звертатися та розповідати як воно має бути. – йдеться в його зверненні.
Арестович розповів, що був такий знаменитий герой грузинського епосу, який чинив опір царизму і звали його Дата Туташхіа. У нього було правило конспірації:
«Якщо тобі призначили зустріч, іди на неї за добу раніше, або на добу пізніше. Завжди залишишся живим.»
Ось це правило треба використовувати щодо наших позицій і результатів обстрілів російськими військами наших міст. Я розумію що всім хочеться сказати терміново, сфотографувати та показати що і де впала та вибухнула. Але цим самим ви просто полегшите ворогу його роботу.
Із яких етапів складається ведення вогню:
- Дорозвідка – це визначення об’єктів.
- Розвідка цілей – безпілотники надсилаються, шпигуни приходять, знімають, спостерігають.
- Потім іде удар, а потім коригування.
- Найважливішим етапом є визначення наслідків завданих ударів.
Тому що залежно від цього підбирається тип боєприпасів, його спорядження, тип озброєння з якого вестиметься перший, другий та наступні обстріли. І ось якраз оцінка результатів удару є найважливішим елементом, і ви її страшно полегшуєте для ворога.
Це найважливіший етап нанесення вогневої поразки нашим військам. Тому категорично забороняється знімати результати ударів до того, як розібрали рятувальні служби все, що там відбувалося, і вже не можна визначити реальні успіхи супротивника.
Краще взагалі не знімати. Якщо зняли, то не пересилати. Якщо зовсім не в терпець, то чекайте добу після завдання удару і знімайте.
Наших військових ніколи й ніде не знімайте. Якщо дуже хочеться сфотографуватися з військовим, то виберіть стінку, яка ні до чого не прив’язана, зніміть з телефону геолокацію і тоді робіть фото.
Ніколи не знімайте рятувальників, котрі працюють на місці руйнувань. Це класика – спочатку удар по об’єкту, а потім по рятувальникам, які туди приїхали розбирати завали.