Українські традиції незмінні вже довгі роки. Але тепер Різдво українці будуть відзначати 25 грудня за новим стилем замість 7 січня за старим. Коли колядувати та щедрувати у 2024 році.
Питання, коли колядувати та щедрувати у 2024 році задають багато українців.
Завжди українці починали колядувати у вечір перед Різдвом, яке відзначали 7 січня. Однак після внесення змін дати різдвяних святкувань змінились, як і дні, коли можна колядувати, посівати та щедрувати.
Коли колядують 2024 — дати
Традиційно заведено починати колядування у переддень Різдва, тож за новим стилем починати коляду можна буде ввечері 24 грудня, а закінчувати — на Новий рік.
Колядувати найчастіше першими йдуть діти, а потім — представники чоловічої статі. Однак у деяких регіонах України колядують і дівчата. За традиціями, колядники від хати до хати з зіркою, дзвоником та веселими співами, щоб сповістити про народження Христа та побажати господарям багатого врожаю, щастя, здоров’я та добра.
Коли посівають 2024 — дати
Раніше посівати було прийнято в останній день колядувань, тобто на Старий Новий рік 14 січня. Однак за новим стилем посівати тепер можна буде саме 1 січня на звичайний Новий рік.
Традиційно посівають саме хлопці. Вони мають до полудня завітати до домівок, обсипати їх зерном та заспівати з добрими побажаннями. Натомість господарі, яким пощастило приймати посівальників, зазвичай мають пригостити своїх гостей яблуками, пирогами, або ж подякувати їм грошима. Зерно ж варто зберегти в домівці до вечора, оскільки воно вважається у цей день важливим оберегом.
Коли щедрують 2024 — дати
Також перед Старим Новим роком було заведено щедрувати — 13-14 січня. Однак якщо відзначати свята за новим стилем, щедрувати треба 31 грудня на Новий рік у переддень свята Василя.
Традиційно саме дівчата можуть займатись щедруванням — зі співами та музикою славити господарів та бажати їм достатку. Однак у деяких регіонах України щедрують і хлопці.
Різдво Христове вважають одним із найкрасивіших і найважливіших свят у православному світі. Цього дня українці з давніх-давен дотримувалися різноманітних звичаїв та традицій.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Полеглого воїна, Ярослава Гранітного, вшанували у РівномуСьогодні, 22 листопада, на фасаді Рівненського ліцею №8 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Ярослава Гранітного. Ярослав Гранітний народився та виріс у Рівному. Після закінчення місцевого ліцею поступив в Рівненський професійний ліцей №11. З 1999 року служив в…