Українські традиції незмінні вже довгі роки. Але тепер Різдво українці будуть відзначати 25 грудня за новим стилем замість 7 січня за старим. Коли колядувати та щедрувати у 2024 році.
Питання, коли колядувати та щедрувати у 2024 році задають багато українців.
Завжди українці починали колядувати у вечір перед Різдвом, яке відзначали 7 січня. Однак після внесення змін дати різдвяних святкувань змінились, як і дні, коли можна колядувати, посівати та щедрувати.
Коли колядують 2024 — дати
Традиційно заведено починати колядування у переддень Різдва, тож за новим стилем починати коляду можна буде ввечері 24 грудня, а закінчувати — на Новий рік.
Колядувати найчастіше першими йдуть діти, а потім — представники чоловічої статі. Однак у деяких регіонах України колядують і дівчата. За традиціями, колядники від хати до хати з зіркою, дзвоником та веселими співами, щоб сповістити про народження Христа та побажати господарям багатого врожаю, щастя, здоров’я та добра.
Коли посівають 2024 — дати
Раніше посівати було прийнято в останній день колядувань, тобто на Старий Новий рік 14 січня. Однак за новим стилем посівати тепер можна буде саме 1 січня на звичайний Новий рік.
Традиційно посівають саме хлопці. Вони мають до полудня завітати до домівок, обсипати їх зерном та заспівати з добрими побажаннями. Натомість господарі, яким пощастило приймати посівальників, зазвичай мають пригостити своїх гостей яблуками, пирогами, або ж подякувати їм грошима. Зерно ж варто зберегти в домівці до вечора, оскільки воно вважається у цей день важливим оберегом.
Коли щедрують 2024 — дати
Також перед Старим Новим роком було заведено щедрувати — 13-14 січня. Однак якщо відзначати свята за новим стилем, щедрувати треба 31 грудня на Новий рік у переддень свята Василя.
Традиційно саме дівчата можуть займатись щедруванням — зі співами та музикою славити господарів та бажати їм достатку. Однак у деяких регіонах України щедрують і хлопці.
Різдво Христове вважають одним із найкрасивіших і найважливіших свят у православному світі. Цього дня українці з давніх-давен дотримувалися різноманітних звичаїв та традицій.
Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги
- Чому тріскаються помідори та як цьому запобігтиТріщини на помідорах псують їхній вигляд, прискорюють псування та роблять плоди непридатними для консервування. Через тріщини всередину потрапляють мікроби, що може призвести до втрати врожаю.