Восени 2022 року Україна знову перейде на зимовий час. Годинник потрібно буде перевести останньої неділі жовтня (у ніч із 29 на 30 жовтня) рівно о 04:00. Час потрібно перевести на годину назад, через те, що взимку світанок настає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж у літній період.
У Криму, а також у частині Донецької та Луганської областей використовується місцевий час без сезонного переведення годинників.
Переводити годинник почали з 1981 року. Роблять це з двох причин: через існування традиції відповідності біологічному календарному часу і для економії електроенергії. Зазначимо, що 19 березня 2021 року Верховна Рада України могла остаточно скасувати переведення годинників в Україні на літній час, проте цього не сталося.
Переведення годинників на зимовий та літній час в Україні визначено урядовою постановою «Про порядок обчислення часу на території України» від 13 травня 1996 року.
Як переведення годинника впливає на здоров’я
«Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних захворювань», — стверджує перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Крім того, вчені дійшли висновку, що перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи. За результатами дослідження шведських медиків з Каролінського інституту в Сольні, в перші дні після переведення годинника збільшується кількість інфарктів і кількість самогубств. Американські вчені також наполегливо рекомендують відмовитися від переведення годинників. Також наголошується, що в період переходу на зимовий час збільшується кількість дорожніх інцидентів.
Як підготуватися до переходу на зимовий час
- Намагайтеся більше часу проводити на свіжому повітрі.
- Провітрюйте приміщення — це допоможе наситити мозок киснем.
- Проводьте вранці розминку м’язів.
- Використовуйте помірно ситний сніданок для запуску організму.
- Починайте змінювати свій режим сну — за два тижні до 30 жовтня поступово змінюйте час підйому вранці та відходу до сну.
- Намагайтеся захистити себе від сильного стресу.
- Слідкуйте за своїм харчуванням — корисна та смачна їжа принесе не менше користі, ніж гарний сон.
Якою буде різниця в часі з іншими країнами, куди виїхали українці
У світі 78 країн із 239 ще використовують літній та зимовий час. Переведення годинників у 2022 році відбуватиметься у таких країнах: країни ЄС, Ізраїль, Іран, Австралія, Мексика, Велика Британія, США, Канада.
Джерело: https://techno.nv.ua/