fbpx
AtomIQ

Клуб юних дослідників запрацював на Рівненській АЕС

Діліться інформацією з друзями:

За сприяння Українського ядерного товариства в межах профорієнтаційної діяльності РАЕС у місті-супутнику започатковано клуб юних дослідників «AtomIQ». Презентація клубу та перша відкрита лекція з фізики відбулася для здобувачів освіти професійно-технічного училища РАЕС.

УкрЯТ та РАЕС започатковують клуб юних дослідників серед учнівської молоді. Про це повідомляє редактор пресцентру УІтаЗГ РАЕС Юлія Верба.

Профорієнтаційна робота з молоддю

Однією зі складових роботи ГО «УкрЯТ» та її осередку в Рівненській області зокрема є профорієнтаційна робота з молоддю. Вона активно ведеться вже багато років. Члени Товариства – фахівці Рівненської АЕС неодноразово відвідували профільні заклади із навчальними лекціями з точних наук. Це заклади вищої освіти та заклади середньої освіти міста-супутника і зони спостереження електростанції.

Новий виток у цьому напрямі започатковують рівненські атомники – члени ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, створюючи для школярів клуб юних дослідників із поглибленим вивченням ядерної фізики. Перша відкрита лекція у такому форматі відбулася в освітньому центрі IQ center Varash. Позакласний урок з демонстрацією методів розв’язування задач виявили бажання прослухати понад 20 учнів профтехучилища РАЕС – від першокурсників до третьокурсників, які навчаються на різних спеціальностях.

Ціль проєкту – створити майбутній кадровий потенціал

Автор профорієнтаційного проєкту – член ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, працівник РАЕС Іван Чепурко. До слова, фахівець закінчив КНУ ім. Т. Шевченка та є магістром фізики ядра та фізики високих енергій, учасник багатьох міжнародних наукових зустрічей і конференцій. Атомник зазначає, що проєкт покликаний не лише поширювати знання про атомну енергетику, а й створити майбутній кадровий потенціал для галузі.

«Минулого року НМТ з фізики здавали менш як 2% усіх випускників, на відміну від 2015 року, коли ця цифра складала 42%. На жаль, динаміка йде на спад. Звичайно, на спеціальності, які потребує атомна енергетика можна вступити і без здавання фізики. Однак, чи будуть діти, які не люблять фізику у школі, любити цю науку в університеті. Тож, ми вирішили попрацювати з молоддю на більш ранніх етапах – молодшою віковою групою старшої школи (7-9 класи), до яких ми хочемо прищепити любов і бажання вивчати фізику, як науку. Для цього УкрЯТ і запровадило таку ініціативу. Ми будемо в оригінальний спосіб показувати перспективи вивчення цієї науки, знайомити із цікавими діячами напряму та, звичайно, розв’язувати безліч завдань. Атомній енергетиці потрібен професійний резерв. Налаштовані ми оптимістично. Вже є чимало школярів, які виявили бажання потрапити на наші лекції», – підкреслює Іван Чепурко.

Відгуки слухачів

Серед слухачів першої відкритої лекції здобувач освіти ПТУ РАЕС Дмитро Карпович, який навчається на третьому курсі за спеціальністю «електрогазозварник, контролер зварювальних робіт». Хлопець ділиться, що такий формат лекції виявився для нього дуже захоплюючим:

«Хочу дізнатися більше про атомну енергетику та зрозуміти усі фізичні явища й процеси, які відбуваються для створення електроенергії. У планах також здобути вищу освіту в цій галузі. Молодий лектор дуже відкритий, атмосфера заняття є максимально дружньою, інформацію подано доступно. Мої очікування повністю виправдалися. Переконаний, далі буде не менш цікаво».

Майбутня «слюсар з виготовлення систем вентиляції», другокурсниця ПТУ РАЕС Анастасія Мордас називає таку освітню ініціативу вдалою та перспективною: «Вдячна своєму класному керівникові за те, що скерувала мене взяти участь в цьому освітньому проєкті. Лекція пізнавальна, можна відкрити безліч нового для себе. Переконана, потрібно постійно розвиватися і це прекрасна можливість, особливо для тих, хто не зовсім любив фізику у школі, бо це також нагода змінити свою думку, як, власне, зробила сьогодні я».

Хто може стати слухачем

«Приємно, що працівники РАЕС, які є членами нашого Товариства, готові поділитися знаннями і довести до дітей певні ази, які вони освоїли за роки роботи. Чудово, що учні знаходять час послухати лекцію. Це говорить про те, що вони прагнуть здобувати нові знання й можливості. Ми повинні зацікавити дітей, щоб у майбутньому вони обирали професію у ядерній галузі. Адже за статистикою, щороку все менше абітурієнтів йдуть навчатися технічним дисциплінам. Усі ми розуміємо, без таких спеціалістів майбутнє країни, де фундаментальною є саме атомна генерація, не буде хорошим. Сподіваюся, ця робота, що ми нині відновили, принесе користь та буде результативною», – зазначає голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало.

Учасниками проєкту можуть стати учні 7-9 класів навчальних закладів зони спостереження РАЕС. Завдяки сприянню Українського ядерного товариства це цілком безкоштовно. Лекції організовано у комфортний і вільний від школи час, один раз на тиждень впродовж двох годин, у групах до 10 осіб. Для дітей із сусідніх до міста-супутника РАЕС населених пунктів заняття проводитимуться у вихідні дні. Курс розраховано на навчальний рік – близько 50 академічних годин. На школярів чекають захоплюючі лекції, інтерактивні лабораторні роботи, розв’язування задач різної складності, пізнавальні екскурсії, зустрічі із цікавими діячами у сфері фізики та спілкування із відомими особистостями.

Юлія Верба

Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію