fbpx
Кількість хворих на гепатит на Рівненщині зростає

Кількість хворих на гепатит на Рівненщині зростає

Діліться інформацією з друзями:

Кількість пацієнтів з цирозом печінки та виявленими новоутвореннями збільшилась у Рівненській області. У порівнянні з минулими роками, значно зріс і потік хворих особливо з гострими гепатитами (С, В).

Війна – це завжди горе, смерть, каліцтва та прямий контакт з кров’ю… А звідси й ризики інфікування хворобами, що передаються через  кров. Про підсумки року та як вдається тримати ситуацію під контролем спілкуємось із заслуженим лікарем України, досвідченим гепатологом, завідувачкою Рівненського обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру Галиною Мартинюк.

– Яким був 2024 рік для Рівненського обласного лікувально-діагностичного гепатологічного центру?

– Цей рік був і вже тільки за це ми дякуємо Богу та нашим захисникам. Гепатологічний центр працював: хворі отримували необхідні консультації та лікування, лікарі, медсестри та санітари живі і здорові, усі трудились у повному складі і на всю силу. Рік був надзвичайно складним, але ми вистояли.

Перш за все, було багато інновацій щодо ведення документації. Відтепер історії хвороби, обстеження, аналізи ведемо в електронному вигляді. Тож тепер їх можна перевірити у будь-якому медичному закладі. Не все вдавалося відразу, витратили чимало сил, але таки успішно впоралися. 

Щодо ситуації з захворюваністю, то вона невтішна. У порівнянні з минулими роками, значно зріс потік хворих особливо з гострими гепатитами (С, В). Збільшилась кількість пацієнтів з цирозом печінки та виявленими новоутвореннями. 

Звісно, все через стрес, токсичні речовини – алкоголь у тому числі, неправильне харчування…

Вакцина проти гепатиту В на 98–99% захищає від інфікування

Чимало пацієнтів мають комбінований цироз, де розлади печінки зумовлені і вірусом, і алкоголем. Це надзвичайно складні пацієнти.

При цьому маємо труднощі з забезпечення безкоштовними противірусними препаратами. Їх всім просто не вистачає. Та першими сьогодні забезпечуємо військовослужбовців.

– Лікування гепатитів завжди було дороговартісним, тому, напевно, варто більше загострити увагу щодо профілактики захворювань та важливості ранньої діагностики? 

– Дуже правильно, адже чим раніше виявимо хворобу, тим більше шансів матиме, щоб її приборкати. Не слід забувати, що патологію печінки насамперед спонукає неправильне харчування, вживання продуктів, які забезпечують різке збільшення маси тіла. Звісно, що страждає не лише печінка, а й всі органи. Алкоголь усіх видів – це найперший ворог. А якої шкоди завдають гепатотоксичні речовини, що містяться в наркотичних речовинах!

Та найперше застерігаю тих, хто має контакти з кров’ю. Адже вірус передається через кров або ж інші рідини організму інфікованої людини (сперму, вагінальні виділення). 

Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. А при потраплянні в організм упродовж цього періоду, він інфікує людину, яка незахищена вакциною.

Тому не варто забувати про щеплення! Вакцина проти гепатиту В на 98–99% захищає від інфікування. У поліклініках вакцини є, звертайтеся до своїх сімейних лікарів, щоб вони допомогли вам вирішити це питання.

Якщо ж ви мали контакт з чужою кров’ю, раджу якнайшвидше пройти тест. На сьогодні є достатньо швидкісних безкоштовних тестів щодо виявлення гепатиту В і С. Також звертайтеся до сімейних лікарів або ж до нашого Гепатологічного центру. Порадимо, обстежимо, скеруємо. 

Консультація у лікаря чи Google?

– І все ж нині для багатьох авторитетом залишається Google, де експерти-порадники лікують все, де за мить можна купити необхідні ліки… 

– На жаль, таких людей зустрічаємо дуже багато. Прикро, що це категорія пацієнтів, які, перш за все, не цінують час, бо до нас вони потрапляють вже з певними ускладненнями. Відтак лікувати набагато важче. Тому людям, які відчувають у правому підребер’ї певний дискомфорт чи біль у животі, помітили втрату апетиту, швидку втому, нудота, блювання, жовтяницю, раджу негайно звернутися до свого сімейного лікаря або ж відразу до нашого Гепатологічного центру. Прийом ведуть досвідчені лікарі, які зуміють приборкати усі ваші страхи і сумніви, а при потребі проконсультують щодо лікування. Єдине, що потрібно – це записатися в реєстратурі, щоб узгодити свій візит.

Рівненський обласний лікувально-діагностичний гепатологічний центр знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Карнаухова, 25 А,  тел. +380 68 304 7915.

Оксана ПИЦЬКА

  Читайте також: «Верес» зіграє у різдвяному турнірі серед ветеранів