Вимиті вікна надають доглянутості і затишку всьому приміщенню. Для миття вікон краще вибрати похмурий день, кажуть експерти. А необхідність регулярного миття віконних поверхонь залежить від навколишнього середовища і насиченості автомобільного руху на вулиці.
Для досягнення швидкого, а найголовніше якісного результату, слід запам’ятати деякі секрети і правильно розподілити роботу. Важливо знати процедуру, як мити вікна, не залишаючи розводів і швидко видаляючи будь-які забруднення. Перед тим як приступати, рекомендується прикупити необхідні засоби, які зроблять більшу частину роботи замість Вас.
Для початку слід дочекатися відповідної погоди. Найкраще сприяє похмурий, безвітряний день. Сонце і вітер призводять до швидкого висихання, що сприяє появі на них розводів. А їх відсутність дасть Вам достатньо часу, щоб протерти все до блиску. Особливо складною чистка вікон стає взимку, з боку вулиці все примерзає, тому бажано почекати до весни. В крайньому випадку, додайте сіль в мильний розчин, якщо це зимова пора року. Приступаючи до миття ззовні, не нехтуйте правилами безпеки, обов’язково подумайте про надійну страховку.
Чим мити вікна, щоб на них не було розводів:
– Мокра губка або спеціальна шмата (для економії сил і часу придбайте магнітну щітку, після нанесення мильного розчину, з її допомогою клінінг стане в два рази швидшим);
– Спеціальна полірувальна мікрофібра або м’яка тканина (в крайньому випадку підійде папір або серветки);
– Миючі засоби (окремі для пластику та скляної поверхні);
– Таз з теплою водою;
– Стяжка.
Заборонено чистити скло і рами, використовуючи металеві щітки, жорсткі губки, ножі, викрутки, та інші гострі предмети. Також не слід використовувати шліфувальні матеріали, після них залишаються синці і подряпини. А агресивні хімічні речовини (кислота, розчинник) здатні роз’їдати поверхні такого типу.
Як визначитися з вибором миючого засобу
На ринку представлена велика кількість засобів, які швидко очистять будь-які забруднення. Але це не найкращий вибір з екологічної точки зору, особливо якщо в сім’ї є алергіки. Як правильно мити вікна не використовуючи миючий засіб – підкажуть народні рецепти. З водою (на 1 літр) можна розбавити: 1ст.л. крохмалю (вода при цьому холодна); 1 склянка оцту; 1ст.л. нашатирного спирту; 50г хлорки або 1ч.л. аміаку. Якщо вдома є крейда і горілка, змішайте ці два інгредієнти, попередньо потерши крейду. Суміш повинна стати схожою на рідку сметану, після чого вона готова мити скло до блиску. Кожен рецепт відрізняється в дії своїми плюсами і недоліками. Наприклад, оцет і нашатир мають додаткову властивість відлякування комах, завдяки яскравому запаху. А крохмаль краще всіх справляється з масними поверхнями.
Ознайомтеся з секретами, які розкажуть як і чим краще мити вікна:
– щоб додати cклу максимального блиску і прозорості, використовуйте нашатирний спирт після миючого засобу. Він допоможе видалити весь жир не тільки на склі, а й на рамі;
– фарбовану дерев’яну раму найкраще відмиває рідке мило;
– щоб позбутися від рідини після миття, користуйтеся скребком або шваброю в напрямку зверху вниз, давши їй можливість стікати;
– очистити плями від мух допоможе свіжа ріпчаста цибуля;
– сира картоплина допоможе позбутися від бруду на склі;
– неймовірного блиску скла додасть крохмаль;
– клінінгові компанії радять використовувати не що інше, як засіб для миття посуду;
– обов’язково закривайте двері, перед тим як відкривати віконні рами навстіж, протяг часто призводить до травм і нещасних випадків.
– правильно підібрана погода значно полегшить поставлене завдання.
Як швидко помити вікна без розводів
Перед тим як мити вікно, переконайтеся що виробник не застерігає використання певних речовин, які можуть пошкодити пластикову поверхню. Починати чистку слід з віконної рами, зазвичай досить використання простої губки і чистої води. Якщо є стійкі плями, полегшити чистку допоможе спеціальний гелевий очищувач. Коли поверхня буде чистою, протріть її м’якою тканиною або серветкою. Тепер можна приступати до основної роботи – миття скла. Основний пил змийте за допомогою вологої губки, протерши скло кілька разів, після чого нанесіть спеціальний миючий засіб. Тепер треба швидко протерти скло мікрофіброю, не даючи йому висохнути самому, а то з’являться явні розводи. За допомогою стяжки, придаючи силу рухам, пройдіться нею зверху до низу по всій поверхні. Після закінчення, ще раз протріт склопаект м’якою тканиною або газетою.