Соціальні мережі, зокрема під час повномасштабного вторгнення рф, стали активним засобом здійснення впливу на громадську думку, пропаганди насильства та залучення до вчинення терористичних актів.
Телеграм став одним з головних інструментів, оскільки він надає анонімність та широкий доступ до аудиторії різної вікової групи.
Так, російські спецслужби за допомогою закритих каналів і чатових груп активно вербують підлітків та молодь для участі в диверсійних акціях, а також для здійснення терористичних актів в Україні, зокрема в Рівненській області.
Кіберполіцейськими спільно з волонтерами проєкту BRAMA заблоковано понад 30 тисяч таких ворожих ресурсів.
Також телеграм-канали використовують для пропаганди кібербулінгу серед молоді. У так званих «групах підтримки» або «групах для обміну досвідом» публікуються погрози, образи, а також інструкції щодо того, як здійснювати психологічне насильство через інтернет. Таким чином, підлітки, через свою неготовність до таких психологічних маніпуляцій, беруть участь у кібербулінгу або, що ще небезпечніше, стають його жертвами.
Зауважимо, що протягом минулого місяця кіберполіцейськими регіону спільно з департаментом освіти було заблоковано 6 телеграм-каналів, які закликали до кібербулінгу та займалися торгівлею наркотиками серед дітей.
«Ми повинні працювати не лише над тим, щоб підлітки були обізнані про загрози в онлайн середовищі, але й щоб їхні батьки були спроможні надати необхідну підтримку і контролювати ситуацію. Превентивна робота на всіх рівнях — це основа для збереження безпеки наших дітей у цифровому середовищі», — зауважив начальник відділу протидії кіберзлочинам в Рівненській області Андрій Карпюк.
Відділ комунікації поліції Рівненської області
Читайте також: Двох диверсантів судитимуть на Рівненщині