Хто платить за харчування дітей на Рівненщині. Як фінансуються дошкільні заклади та чи є пільги на харчування.
Редакція газети «Сім днів» писала про те, як проходитиме новий навчальний рік в області в умовах війни. Цього разу вирішили дослідити питання харчування дітей у дошкільних і шкільних закладах на прикладі кількох громад. Отож насамперед поцікавилися, що пропонує Рівненська міська громада.
Між містом і селом є різниця
Які кошти передбачено на харчування дітей? 70% сплачують батьки, 30% – міський бюджет
«Станом на 1 вересня нинішнього року вартість харчування в закладах дошкільної освіти для дітей віком від 2 до 4 років становить 45 грн, для дітей віком від 4 до 6 (7) – 55 грн. 70% сплачують батьки, 30% – міський бюджет, – розповіла начальниця дошкільної освіти управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Аліна Хлищ. – Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, встановлено пільгову оплату за харчування в розмірі 50% від вартості одного дня.
За кошти місцевого бюджету забезпечено безкоштовне харчування в закладах дошкільної освіти пільговим категоріям*.
У закладах загальної середньої освіти за кошти місцевого бюджету також харчуються діти пільгових категорій.*
Гранична вартість пільгового харчування, яка відшкодовується коштом міського бюджету, становить:
- для учнів 1-4 класів з розрахунку 48,00 грн на одну дитину в день;
- для учнів 5-11 класів з розрахунку 55,00 грн на одну дитину в день;
- для вихованців груп подовженого дня – 48,00 грн на одну дитину в день.
Питання про звільнення від плати за харчування учнів 1-4 класів не розглядається.
У Городоцькій громаді учні 1-4 класів харчуються безкоштовно
«До питання харчування дітей наші депутати підійшли зважено, конструктивно, – говорить начальник відділу освіти, культури, та спорту Городоцької сільської ради Володимир Грисюк.
З 1 вересня 2024 року по 30 червня 2025 року в освітніх закладах вартість харчування на одну дитину становить 75 гривень. Батьки дітей, або особи, які їх замінюють, платять 30 гривень. Це 40 відсотків від вартості харчування. Для сімей, в яких виховується троє і більше дітей, розмір оплати зменшено на 50 відсотків.
Хочу сказати про радикальне рішення, яке прийняли депутати Городоцької сільської ради. З 1 вересня цього року всі без винятку учні 1-4 класів харчуються безкоштовно».
Що пропонує Івано-Франківськ?
Ми також дослідили, які розцінки на харчування встановила Івано-Франківська міська рада. Тут, як і в Рівному, 70 відсотків від встановленої вартості харчування дітей платять батьки. Вартість харчування для дітей віком від двох до чотирьох років становить 44 грн за один день відвідування, для дітей віком від чотирьох років до шести (семи) років – 52 грн.
У дошкільних групах санаторних закладів дошкільної освіти для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції після шестимісячного оздоровлення вартість харчування становить 65 грн. У дошкільних групах закладів дошкільної освіти загального типу, закладів загальної середньої освіти з 6-годинним перебуванням і дворазовим харчуванням дітей (від чотирьох до шести (семи) років) – 39 грн.
*Пільгові категорії:
У дошкільних закладах – діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних закладах (групах) та інклюзивних групах, дітям із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітям, батьки яких є учасниками АТО (ООС); дітям з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітям, які мають статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітям з-поміж осіб, визначених у ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітям, батьки яких беруть (брали) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії, на підставі підтвердного документа з військової частини.
У закладах загальної середньої освіти користуються пільгами:
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
- діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;
- діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (ООП);
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- діти, батьки яких брали (беруть) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії.
Василь ЗАКРЕВСЬКИЙ
- У Дубенському районі Рівненщини наярмаркували й наколядували для ЗСУ 167500 тис.На Дубенщині колядували та ярмаркували, збираючи кошти для допомоги військовим. У Студянському ліцеї провели благодійний ярмарок. Завдяки учням, батькам, працівникам навчального закладу та всім небайдужим вдалося зібрати 13 500 грн на підтримку Збройних Сил України.
Читайте також: Вартість порцій шкільного харчування на Рівненщині є серед найнижчих