fbpx

Карантин вихідного дня мав більше логіки

Діліться інформацією з друзями:
Відомий у Рівному та за його межами лікар Павло Сільковський опублікував у Фейсбуці черговий пост, який стосується COVID-19. На цей раз він висловив свої думки з приводу карантину, який запровадили в Україні з 8 по 24 січня.
З точки зору науки карантин вихідного дня мав більше логіки ніж те, що встановлено від сьогодні. Розумні обмеження у вихідні дають свій позитивний ефект. Адже саме тоді відбувається багато сторонніх контактів. І, як наслідок, поширення вірусу в різних групах. А в робочі дні люди переважно знаходяться у своїх стабільних колективах. Навіть у маршрутці в той самий час їдуть майже ті самі люди. І станом на сьогодні в стабільних колективах поширення вірусу майже немає.
Але що там наука? І кого вона тепер цікавить? Наука відійшла на другий план. Вже третій семестр майбутні лікарі вчаться вислуховувати пневмонію на самому собі, оперувати віртуально і лікувати уявні, а не реальні зуби. Не знаю точно, але підозрюю, що так само вчаться літати майбутні пілоти, інженери атомних електростанцій і конструктори майбутніх мостів.
І все це під красивим гаслом «Це варто робити, якщо воно рятує хоча б одну людину». І хоч наука передбачає, що в карантин від здорових ізолюють хворих, український локдаун робить усе навпаки. Здорові мають сидіти дома, а хворі – брати маршрутку і ганяти по місту на ПЛР, КТ, по ліки і таке інше.
Це відбувається на фоні зниження загрузки лікарень і якихось нових прогнозів по нових піках, які вже багато разів переносились. Але в чому можна бути більш-менш упевненим, так це в тому, що намагання вирішити проблему саме таким чином, підсуває нам усім дуже велику свиню на десятиліття вперед. І в суспільному вимірі постковідний синдром триватиме значно довше, ніж здається на перший погляд”, – ось що про запровадження такого карантину думає лікар.