Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко та заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА, координаторка із вакцинації у Рівненській області Олена Гандзюк відповіли на питання щодо захворюваності на COVID-19 та заходів з протидії коронавірусу, перебігу процесу вакцинації проти COVID-19, інші актуальні питання життєдіяльності Рівненщини.
Про це повідомляє Рівненська обласна державна адміністрація.
Модерував брифінг начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Поліщук.
Цьогоріч на Рівненщині відзначення Великодніх свят відбуватиметься в умовах «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки та з додатковими обмеженнями.
Відсьогодні в Україні розпочали роботу 2 127 пунктів щеплення для імунопрофілактики проти COVID-19. На Рівненщині таких пунктів щеплення наразі є 100, усі вони рівномірно розподілені по районах. Мапа цих пунктів вакцинування із телефонами розміщена на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Окрім того, можна звернутися до сімейного лікаря, який скоординує пацієнта до найближчого пункту щеплення.
Наразі вакциновано понад 18 тисяч жителів Рівненщини. Вакцину «CoviShield» використано майже повністю, її отримали 15,5 тисяч осіб. Вакциною «CoronaVac» щеплено 615 осіб, а «Pfizer-BioNTech» – 585.
Вчора на Рівненщину надійшло 9 тисяч доз вакцини «AstraZeneca», яка виготовлена на корейському заводі. Другу дозу цієї вакцини будуть вводити тим, хто щепився з 24 лютого і до цього часу. Кількість вакцин зарезервована. Щеплювати будуть людей +65 років та інші пріоритетні групи.
– Що таке векторна, інактивна і РНК-вакцина? Векторна вакцина «транспортує» в клітину людського організму ген хвороботворного вірусу для вироблення імунної реакції організму. Інактивована – містить нежиттєздатні часточки COVID-19, які виробляють в організмі імунну реакцію. РНК-вакцина виробляє білок, на який організм дає імунну відповідь. Спільна мета вакцин – спричинити імунну реакцію і не викликати захворювання.
Сьогодні в області розпочалась вакцинація людей 65+ вакциною «AstraZeneca». Другу дозу вакцини «AstraZeneca» вводять через 90 днів, перші повторні щеплення будуть лише з 26 травня. Другою дозою вакцини «СoronaVac» щеплення проводиться через 28 днів, тобто перші повторні будуть з 14 травня. Другою дозою вакцини «Pfizer» щеплюватимуть через 21 день, тобто перші повторні щеплення будуть з 9-10 травня. Наразі в області повторної вакцини другої дози не отримав ще ніхто.
РАЕС отримала ліцензію на вироблення медичного кисню. Наразі відомо, що між лікарнею Вараша і станцією заключається договір про умови транспортування кисню до лікувального закладу.
Рівненській аеропорт готовий відновити чартерні та туристичні рейси, що були до запровадження карантинних обмежень. Переговори з авіакомпаніями тривають на постійній основі. Також продовжуються комунікації з туристичними операторами, у разі покращення епідеміологічної ситуації відновляться туристичні рейси.
З 25 квітня усі постачальники газу запропонували фіксований річний тариф на блакитне паливо. Ця ціна буде діяти впродовж усього року, до 25 квітня 2022 року. Таким чином, споживач отримує своєрідну страховку від можливих цінових стрибків. Річний тариф є різним у кожної газової компанії.
У 2020 році заклади освіти області отримали 19 млн грн на модернізацію та закупівлю обладнання для шкільних їдалень. З яких майже 16 млн грн – це державна субвенція, 3 млн грн – дофінансування з місцевих бюджетів. Так, вдалось придбати сучасне обладнання для 98 освітніх закладів.
При наявності вчасного фінансування, цілком реально завершити одну з трьох ділянок Північного обходу Рівного до 24 серпня цього року. Загалом сполучення обхід складатиметься із 3 ділянок. Зараз будують новий відрізок, протяжністю 6 кілометрів Устилуг-Луцьк-Рівне. Також триває реконструкція другої ділянки – 4-кілометрової дороги в селі Хотин до «Рівнеазоту». А після цього – поточний ремонт дороги від «Рівнеазоту» до траси Н-22.