Про коронавірус сьогодні не говорить хіба що лінивий. Навіть діти вже знають, що це таке. Адже всі українські школярі мають вимушений карантин з 12 березня до 3 квітня, аби запобігти поширенню цієї нової та небезпечної недуги. Для рівненських школярів карантин став продовженням весняних канікул, що стартували 9 березня. Для працюючих батьків це неабиякий виклик – як організувати вільний час дітей в умовах, коли не працюють дитячі розвиваючі та ігрові центри, кінотеатри, піцерії та спортивні секції. Знаю цю проблему не з чиїхось слів, а з власного досвіду: маю двійко донечок-школярок.
То що ж робити? Екстрено організувати поїздку на відпочинок не вийде. Закордонні курорти – під замком, а Україною подорожувати теж може бути небезпечно. Як вижити в умовах карантину, не ризикуючи здоров’ям, не знудитися і зберегти добру атмосферу в домі? Ловіть кілька порад від мами Аліни:
Карантин – карантином, але режим ніхто не відміняв
Намагайтеся дотримуватися звичних ритуалів і часових рамок: діти мають вчасно вкладатися спати та прокидатися. Гуляйте та харчуйтеся в той же час, що й у звичайні дні. Адже відсутність режиму дня та усталених ритуалів дестабілізує дитячу психіку.
- За дитсадки платить Рівне, іногородніх дітей там не буде (ВІДЕО)
- Рівненська область – одна з перших, яка прийняла програму протидії коронавірусу
Нові домашні обов’язки
Ніщо так не мотивує до самостійності, як затяжні вимушені «канікули». Навчіть ваших дітей самостійно виконувати якусь нескладну роботу в домі, доручіть їм прості хатні справи. Хай це буде щось незначне – поливання вазонів, миття посуду, прибирання, розвішування чи складання випраного одягу. Навчіть їх як вирощувати мікрогрін. З власного досвіду: це не лише корисно, а й захопливо і точно зацікавить дітей. Є безліч інтернет-ресурсів, де можна замовити посівний матеріал. Тож за 4-5 днів матимете свіжий мікрогрін, який виростила ваша дитина.
Настільні ігри
Не варто недооцінювати настільні ігри. Такі як шахи, шашки, монополія, дуплет, мафія, ферма і т.п. Bони розвивають логіку і дають можливість провести час усім разом.
Навчання онлайн – альтернатива урокам і лекціям
Є кілька інтернет-ресурсів, за допомогою яких можна вчитися онлайн безкоштовно.
Learning.ua дає можливість вчити англійську, математику, українську мову, готуватися до ЗНО. Для першачків – childdevelop.com.ua
Для старшокласників, підготовка до ЗНО – на prometheus.com.ua
А ще www.ad-era.com орієнтований на базову середню освіту.
Не забувайте про мультики, фільми англійською iз субтитрами.
Хендмейд
Займіться з дитиною творчістю. Можна виготовляти різні речі своїми руками, слайми, лізуни, вироби з фетру, серветок, декупаж. Ці роботи можна викласти в сторіс у соцмережах і навіть продавати онлайн – це круто. Моя старша донька так робить.
Приготуйте щось смачненьке разом
Придумайте разом, що приготувати. Знайдіть в інтернеті цікавий рецепт. І беріться до куховарства. Якщо дитині сподобається, то можете зробити це сімейною традицією і готувати разом, скажімо, на вихідних.
Зіграйте в «крокодила»
Ця гра подобається і дорослим, і дітям. Якщо ваші діти малі, загадайте простіше слово. У цій грі задіюється логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. Скажіть одній дитині тварину чи річ, предмет (це може бути будь-що), щоб вона змогла показати це за допомогою жестів іншим гравцям.
Той, хто першим вгадає, показує наступне слово.
Не забувайте гуляти на свіжому повітрі, уникаючи контактів із сторонніми людьми. Спілкуйтеся, набирайтеся сил та будьте здорові!
Аліна БУДАФЕНКО
Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»